Ուղղաթիռի անկման վայրը «գտնվում է ԼՂՀ ՊԲ վերահսկողության տակ» - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ԼՂՀ Պաշտպանության բանակն այսօր հայտարարել է, որ «ինչպես Ադրբեջանի կողմից խոցված հայկական ուղղաթիռի անկման վայրը, այնպես էլ ողջ առաջնագիծը գտնվում է հայ դիրքապահների մշտական վերահսկողության տակ»:
ԼՂՀ ՊԲ-ն տեղեկացնում է, որ պաշտպանության բանակի առաջապահ ուժերը ձեռնարկել եւ ձեռնարկում են բոլոր անհրաժեշտ միջոցները՝ թույլ չտալու համար հակառակորդին մոտենալ ուղղաթիռի անկման վայրին:
«Վերջին շրջանում շփման գծի ողջ երկարությամբ շեշտակիորեն աճել են հակառակորդի կողմից իրականացվող հրադադարի ռեժիմի խախտումները:
Առավել ինտենսիվ կրակահերթեր են արձանագրվում հատկապես ս.թ. նոյեմբերի 12-ին շփման գծի արեւելյան հատվածում՝ թշնամու կողմից խփված հայկական ուղղաթիռի անկման վայրի ուղղությամբ: Միայն նոյեմբերի 20-ի լույս 21-ի գիշերը նշված հատվածում ադրբեջանական բանակը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զենքերից հրադադարի ռեժիմը խախտել է շուրջ 190 անգամ, որից 8-ի դեպքում՝ նռնականետից եւ խոշոր տրամաչափի այլ զինատեսակներից», - ասված է հաղորդագրության մեջ:

The helicopter crash site “is under control of NKR Defense Army” - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. NKR Defense Army stated today that "both the crash site of the helicopter shot down by Azerbaijan as well as the whole frontline are under constant control of the Armenian military servicemen on combat positions”.
The NKR Defense Army informs that the front forces of the Defense Army have taken and are still taking all the necessary steps not to allow the rival to approach the crash site.
“The number of rival's ceasefire violations along the whole contact line has considerably increased recently. Only as of November 20-21, the Azerbaijani army violated the ceasefire regime out of weapons of various calibers for around 190 times, 8 of them being out of a grenade and other large-caliber weapons'', the press release reads.