Ուղղաթիռի անկման վայրը «գտնվում է ԼՂՀ ՊԲ վերահսկողության տակ» - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ԼՂՀ Պաշտպանության բանակն այսօր հայտարարել է, որ «ինչպես Ադրբեջանի կողմից խոցված հայկական ուղղաթիռի անկման վայրը, այնպես էլ ողջ առաջնագիծը գտնվում է հայ դիրքապահների մշտական վերահսկողության տակ»:
ԼՂՀ ՊԲ-ն տեղեկացնում է, որ պաշտպանության բանակի առաջապահ ուժերը ձեռնարկել եւ ձեռնարկում են բոլոր անհրաժեշտ միջոցները՝ թույլ չտալու համար հակառակորդին մոտենալ ուղղաթիռի անկման վայրին:
«Վերջին շրջանում շփման գծի ողջ երկարությամբ շեշտակիորեն աճել են հակառակորդի կողմից իրականացվող հրադադարի ռեժիմի խախտումները:
Առավել ինտենսիվ կրակահերթեր են արձանագրվում հատկապես ս.թ. նոյեմբերի 12-ին շփման գծի արեւելյան հատվածում՝ թշնամու կողմից խփված հայկական ուղղաթիռի անկման վայրի ուղղությամբ: Միայն նոյեմբերի 20-ի լույս 21-ի գիշերը նշված հատվածում ադրբեջանական բանակը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զենքերից հրադադարի ռեժիմը խախտել է շուրջ 190 անգամ, որից 8-ի դեպքում՝ նռնականետից եւ խոշոր տրամաչափի այլ զինատեսակներից», - ասված է հաղորդագրության մեջ:

Зона падения вертолета «находится под контролем Армии обороны НКР» - Mediamax.am
Ереван/Медиамакс/. Армия обороны НКР заявила сегодня, что «зона крушения армянского вертолета, сбитого Азербайджаном, как и вся передовая линия, находятся под постоянным контролем армянских дозорных».
Армия обороны НКР сообщает, что передовые силы принимали и продолжают принимать все меры, чтобы не допустить приближения противника к месту крушения вертолета.
«В последнее время на линии соприкосновения резко выросло число нарушений режима прекращения огня со стороны противника. Наибольшее количество выстрелов фиксируются в направлении места падения сбитого 12 ноября армянского вертолета в восточной части линии соприкосновения. Только в ночь с 20 на 21 ноября на указанном участке азербайджанские войска нарушали режим прекращения огня из оружия разного калибра порядка 190 раз, в том числе - 8 раз из гранатометов и другого крупнокалиберного оружия», - говорится в сообщении. --0--