ԼՂՀ-ն կոչ է անում չքաղաքականացնել անհայտ կորածների բացահայտումը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետությունում կարծում են, որ անհրաժեշտ է բացառել անհայտ կորած անձանց բացահայտման խնդրի շուրջ քաղաքական շահարկումները:
Այս մասին նշվել է ԼՂՀ արտաքին գործերի նախարարի տեղակալ Արմինե Ալեքսանյանի եւ Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի (ԿԽՄԿ) առաքելության Ստեփանակերտի գրասենյակի ղեկավար Թոմաս Հալյեի միջեւ հուլիսի 28-ին կայացած հանդիպմանը:
Կողմերը քննարկել են անհայտ կորածների ճակատագրի բացահայտմանն առնչվող հարցերը։
«Ընդգծվել է, որ խնդիրը կրում է բացառապես հումանիտար բնույթ, եւ անհրաժեշտ է բացառել այն քաղաքական շահարկումների առարկա դարձնելու ցանկացած փորձ»,- ասված է ԼՂՀ ԱԳՆ տարածած հաղորդագրությունում։

NKR urges not to politicize the issue of missing persons - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. Nagorno-Karabakh finds the politicization of the investigation of the fate of the missing persons unacceptable.
Deputy Minister of Foreign Affairs of the Nagorno-Karabakh Republic (NKR) Armine Aleksanyan stated it with Head of the Stepanakert Office of the International Committee of the Red Cross (ICRC) Thomas Hallien.
A number of issues of mutual interest were discussed at the meeting. The parties also touched upon the investigation of the fate of the missing persons. It was stressed that the issue was purely humanitarian in nature and all attempts to exploit it for political purposes should be ruled out.