Բակո Սահակյանը հանդիպել է թալիշցիների հետ - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Արցախի նախագահ Բակո Սահակյանն այսօր Մարտակերտի շրջանի Ալաշան բնակավայրում հանդիպել է ապրիլի 2-ից 5-ը Ադրբեջանի կողմից սանձազերծված պատերազմի հետեւանքով իրենց տները լքած եւ այնտեղ հաստատված թալիշցիների հետ:
«Հանդիպմանը քննարկվել են թալիշցիների սոցիալ-կենցաղային պայմանները եւ դրանց բարելավմանը վերաբերող հարցեր: Նախագահն ընդգծել է, որ պետությունն անելու է հնարավորն առկա խնդիրներին պատշաճ լուծում տալու ուղղությամբ՝ համապատասխան հանձնարարականներ տալով շահագրգիռ մարմինների ղեկավարներին», - ասված է Արցախի նախագահի մամուլի ծառայութան հաղորդագրության մեջ:

Бако Саакян встретился с жителями села Талиш - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Президент Арцаха Бако Саакян встретился сегодня с жителями села Талиш, покинувшими свои дома вследствие войны, развязанной Азербайджаном 2-5 апреля.
Встреча прошла в поселение Алашан Мартакертского района, где жители Талиша нашли временное пристанище.
«В ходе встречи были обсуждены вопросы, касающиеся социально-бытовых условий талишцев и их улучшения. Президент подчеркнул, что государство будет делать все возможное для надлежащего решения существующих проблем, и дал соответствующие поручения руководителям компетентных органов», - говорится в сообщении пресс-службы президента НКР.