Նալբանդյանն ու Էրոն քննարկել են ԼՂ խնդիրը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Էդվարդ Նալբանդյանն իր ֆրանսիացի գործընկեր Ժան-Մարկ Էրոյի հետ Փարիզում քննարկում է ունեցել ԼՂ հիմնախնդրի խաղաղ կարգավորման գործընթացի շուրջ։
ՀՀ ԱԳՆ տարածած հաղորդագրության համաձայն՝ Էդվարդ Նալբանդյանն ընդգծել է, որ Ադրբեջանն ամիսներ շարունակ մերժում է իրականացնել Վիեննայի եւ Սանկտ Պետերբուրգի գագաթաժողովներին նախագահների մակարդակով ձեռք բերված պայմանավորվածությունները:
«Ադրբեջանը հետեւողականորեն սրում է իրավիճակը շփման գծում՝ դրանով իսկ խոչընդոտելով բանակցային գործընթացի առաջմղման նպատակով համապատասխան պայմանների ստեղծմանը»,- ասել է ՀՀ ԱԳ նախարարը։

Налбандян и Эйро обсудили карабахскую проблему - Mediamax.am
Ереван/Медиамакс/. Министр иностранных дел Армении Эдвард Налбандян обсудил в Париже со своим французским коллегой Жан-Марком Эйро процесс мирного урегулирования карабахского конфликта.
Согласно сообщению МИД Армении, Эдвард Налбандян подчеркнул, что Азербайджан уже несколько месяцев отказывается выполнять договоренности, достигнутые на уровне президентов на саммитах в Вене и Санкт-Петербурге.
«Азербайджан последовательно обостряет ситуацию на линии соприкосновения, тем самым препятствуя созданию условий, необходимых для продвижения переговорного процесса», - сказал глава МИД Армении.