Նալբանդյանն ու Էրոն քննարկել են ԼՂ խնդիրը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Էդվարդ Նալբանդյանն իր ֆրանսիացի գործընկեր Ժան-Մարկ Էրոյի հետ Փարիզում քննարկում է ունեցել ԼՂ հիմնախնդրի խաղաղ կարգավորման գործընթացի շուրջ։
ՀՀ ԱԳՆ տարածած հաղորդագրության համաձայն՝ Էդվարդ Նալբանդյանն ընդգծել է, որ Ադրբեջանն ամիսներ շարունակ մերժում է իրականացնել Վիեննայի եւ Սանկտ Պետերբուրգի գագաթաժողովներին նախագահների մակարդակով ձեռք բերված պայմանավորվածությունները:
«Ադրբեջանը հետեւողականորեն սրում է իրավիճակը շփման գծում՝ դրանով իսկ խոչընդոտելով բանակցային գործընթացի առաջմղման նպատակով համապատասխան պայմանների ստեղծմանը»,- ասել է ՀՀ ԱԳ նախարարը։

Nalbandian and Ayrault discuss NK issue
Yerevan/Mediamax/. Armenian Minister of Foreign Affairs Edward Nalbandian had a discussion in Paris with his French counterpart Jean-Marc Ayrault on peaceful settlement of the NK issue.
According to Armenian Ministry of Foreign Affairs, Edward Nalbandian emphasized that Azerbaijan has refused for months now to implement agreements reached at presidential level during the summits in Vienna and St. Petersburg.
“Azerbaijan consistently escalates the situation on the Line of Contact, hindering creation of relative conditions for promoting the negotiation process,” Armenian Foreign Minister said.