Ադրբեջանի հարձակման փորձն ավարտվել է «կատարյալ ձախողմամբ» - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Արցախի Պաշտպանության բանակն այսօր հայտարարել է, որ գիշերը Ադրբեջանի ձեռնարկած հարձակողական գործողություններն ավարտվել են «կատարյալ ձախողմամբ»:
Պաշտպանության բանակը հերքել է Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարության հայտարարությունն այն մասին, որ արցախյան ուժերն իբր իրենց դիրքերը բարելավելու նպատակով անցել էին հարձակողական գործողությունների:
«Վերոնշյալը իրականության հետ որևէ աղերս չունի: Առաջանում է շատ պարզ հարց, որի պատասխանը թողնում ենք ադրբեջանական քարոզիչներին՝ ի՞նչպես կարող է պաշտպանվող կողմը զոհեր թողնել չեզոք գոտում», - նշել են ՊԲ-ում:

Азербайджанская попытка нападения потерпела «полное фиаско» - Mediamax.am
Ереван/Медиамакс/. Армия обороны Арцаха сегодня заявила, что предпринятая ночью Азербайджаном попытка нападения потерпела «полное фиаско».
Армия обороны опровергла заявление минобороны Азербайджана о том, что арцахские силы якобы предприняли атаку для улучшения своих позиций.
«Это не имеет никакой связи с действительностью. Возникает простой вопрос, ответить на который предлагаем азербайджанским пропагандистам: как могла обороняющаяся сторона оставить тела на нейтральной территории?», - отметили в Армии обороны.