Ադրբեջանի հարձակման փորձն ավարտվել է «կատարյալ ձախողմամբ» - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Արցախի Պաշտպանության բանակն այսօր հայտարարել է, որ գիշերը Ադրբեջանի ձեռնարկած հարձակողական գործողություններն ավարտվել են «կատարյալ ձախողմամբ»:
Պաշտպանության բանակը հերքել է Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարության հայտարարությունն այն մասին, որ արցախյան ուժերն իբր իրենց դիրքերը բարելավելու նպատակով անցել էին հարձակողական գործողությունների:
«Վերոնշյալը իրականության հետ որևէ աղերս չունի: Առաջանում է շատ պարզ հարց, որի պատասխանը թողնում ենք ադրբեջանական քարոզիչներին՝ ի՞նչպես կարող է պաշտպանվող կողմը զոհեր թողնել չեզոք գոտում», - նշել են ՊԲ-ում:

Azerbaijan’s attempt of attack “completely fails”
Yerevan/Mediamax/. NKR Defense Army stated today that the offensive activity by Azerbaijan ended in “complete failure”.
NKR Defense Army denied accusations by Azerbaijani Ministry of Defense of NKR Armed Forces undertaking offensive actions to improve their positions.
“The above mentioned does not coincide with the reality. There is only a simple question, which we offer Azerbaijani propagandists to answer: how can the defending side leave casualties in the neutral zone?,” NKR Defense Army remarked.