Արցախում զինվոր է զոհվել - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հակառակորդի կողմից հրադադարի ռեժիմի խախտման հետեւանքով ապրիլի 24-ին՝ ժամը 17:50-ի սահմաններում Արցախում մահացու հրազենային վիրավորում է ստացել ՊԲ զինծառայող, 1997թ. ծնված Նարեկ Հմայակի Հարությունյանը:
Դեպքի մանրամասները պարզելու համար կատարվում է քննություն:
Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը կիսում է կորստյան ծանր վիշտը եւ իր զորակցությունը հայտնում զոհված զինծառայողի ընտանիքի անդամներին, հարազատներին եւ ծառայակիցներին:
Ապրիլի 24-ին եւ լույս 25-ի գիշերը արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից  հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է ավելի քան 50 անգամ՝ հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով 800 կրակոց:
Շփման գծի հարավարեւելյան եւ արեւելյան հատվածներում ադրբեջանական զինուժը ակտիվորեն կիրառել է դիպուկահար հրացաններ (50 կրակոց):
Հակառակորդի նախահարձակ ակտիվությունը ճնշելու համար ՊԲ առաջապահ զորամասերը դիմել են պատասխան գործողությունների:

Armenian soldier killed in Artsakh
Yerevan /Mediamax/. On April 24 at around 17:50 Azerbaijani side violated the ceasefire on NK-Azerbaijan Line of Contact and fatally wounded serviceman of Artsakh Defense Army Narek Harutyunyan, born in 1997.
Investigation is carried out to find out the details of the incident.
NKR Ministry of Defense shares the grief of loss and offers condolences to the family, relatives and fellow servicemen of the deceased.
During the day and on the night of April 24 Azerbaijan violated the ceasefire regime for more than 50 times on NK-Azerbaijan Line of Contact, applying fire weapons of different caliber. 800 shots were released in the direction of the Armenian positions.
Azerbaijani Armed Forces actively applied sniper rifles (50 shots) in the Southeastern and Eastern directions of Line of Contact.