Արցախում զինվոր է զոհվել - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հակառակորդի կողմից հրադադարի ռեժիմի խախտման հետեւանքով ապրիլի 24-ին՝ ժամը 17:50-ի սահմաններում Արցախում մահացու հրազենային վիրավորում է ստացել ՊԲ զինծառայող, 1997թ. ծնված Նարեկ Հմայակի Հարությունյանը:
Դեպքի մանրամասները պարզելու համար կատարվում է քննություն:
Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը կիսում է կորստյան ծանր վիշտը եւ իր զորակցությունը հայտնում զոհված զինծառայողի ընտանիքի անդամներին, հարազատներին եւ ծառայակիցներին:
Ապրիլի 24-ին եւ լույս 25-ի գիշերը արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից  հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է ավելի քան 50 անգամ՝ հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով 800 կրակոց:
Շփման գծի հարավարեւելյան եւ արեւելյան հատվածներում ադրբեջանական զինուժը ակտիվորեն կիրառել է դիպուկահար հրացաններ (50 կրակոց):
Հակառակորդի նախահարձակ ակտիվությունը ճնշելու համար ՊԲ առաջապահ զորամասերը դիմել են պատասխան գործողությունների:

Ереван /Медиамакс/. В результате нарушения режима прекращения огня со стороны Азербайджана, 24 апреля примерно в 17:50 в Арцахе смертельное огнестрельное ранение получил военнослужащий Армии обороны Нарек Амаякович Арутюнян (1997 года рождения).
Для выяснения деталей инцидента ведется следствие.
Министерство обороны Республики Арцах разделяет боль утраты и выражает соболезнования семье, родным и сослуживцам погибшего солдата.
24 апреля и в последующую ночь на линии соприкосновения сил Арцаха и Азербайджана из стрелкового оружия разного калибра противник более 50 раз нарушил режим прекращения огня, произведя 800 выстрелов.
На юго-восточном и восточном участках линии соприкосновения азербайджанские ВС активно применяли снайперское оружие (50 выстрелов).
Для подавления наступательной активности противника вооруженные силы Армии обороны НКР прибегли к ответным действиям.