Նալբանդյանն ու Լավրովը քննարկել են ԼՂ խնդիրը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Այսօր Մաուրեբախում՝ ԵԱՀԿ արտգործնախարարների ոչ պաշտոնական հանդիպման շրջանակում, կայացել է ՀՀ եւ ՌԴ արտաքին գործերի նախարարներ Էդվարդ Նալբանդյանի եւ Սերգեյ Լավրովի հանդիպումը։
ՀՀ ԱԳՆ տարածած հաղորդագրության համաձայն՝ նախարարներն անդրադարձել են դաշնակցային փոխգործակցության մի շարք հարցերի՝ հատուկ ուշադրություն դարձնելով Հայաստանի եւ Ռուսաստանի ղեկավարների միջեւ ձեռք բերված պայմանավորվածությունների իրականացմանը։
Հանդիպման օրակարգում է եղել Ղարաբաղյան հիմնախնդրի խաղաղ կարգավորման գործընթացը։ Այս համատեքստում երկուստեք շեշտվել է Վիեննայում եւ Սանկտ Պետերբուրգում ձեռք բերված պայմանավորվածությունների իրագործման անհրաժեշտությունը։

Nalbandian and Lavrov discuss NK issue
Yerevan /Mediamax/. Foreign Ministers of Armenia and Russia Edward Nalbandian and Sergey Lavrov met today within the frames of informal meeting of OSCE Foreign Ministers in Mauerbach.
According to Armenian Ministry of Foreign Affairs, Nalbandian and Lavrov touched upon a number of issues on allied collaboration, attaching special importance to the implementation of agreements between Armenian and Russian leaderships.
The meeting agenda included the process of peaceful settlement of NK issue. Both sides stressed the necessity for implementation of agreements, reached in Vienna and St. Petersburg in 2016.