Նալբանդյանն ու Լավրովը քննարկել են ԼՂ խնդիրը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Այսօր Մաուրեբախում՝ ԵԱՀԿ արտգործնախարարների ոչ պաշտոնական հանդիպման շրջանակում, կայացել է ՀՀ եւ ՌԴ արտաքին գործերի նախարարներ Էդվարդ Նալբանդյանի եւ Սերգեյ Լավրովի հանդիպումը։
ՀՀ ԱԳՆ տարածած հաղորդագրության համաձայն՝ նախարարներն անդրադարձել են դաշնակցային փոխգործակցության մի շարք հարցերի՝ հատուկ ուշադրություն դարձնելով Հայաստանի եւ Ռուսաստանի ղեկավարների միջեւ ձեռք բերված պայմանավորվածությունների իրականացմանը։
Հանդիպման օրակարգում է եղել Ղարաբաղյան հիմնախնդրի խաղաղ կարգավորման գործընթացը։ Այս համատեքստում երկուստեք շեշտվել է Վիեննայում եւ Սանկտ Պետերբուրգում ձեռք բերված պայմանավորվածությունների իրագործման անհրաժեշտությունը։

Налбандян и Лавров обсудили карабахский конфликт - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. В рамках неофициальной встречи министров иностранных дел ОБСЕ в Мауэрбахе сегодня состоялась встреча министров иностранных дел Армении и России Эдварда Налбандяна и Сергея Лаврова.
Согласно сообщению МИД Армении, министры рассмотрели ряд вопросов союзнического партнерства, уделив особое внимание осуществлению договоренностей, достигнутых между главами Армении и России.
В повестку встречи был включен процесс мирного урегулирования карабахского конфликта. В этом контексте была обоюдно подчеркнута необходимость осуществления договоренностей, достигнутых на саммитах в Вене и Санкт-Петербурге.