Եվրախորհրդարանի անդամներին են ներկայացվել Բաքվի սադրիչ քայլերը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ արտգործնախարարի տեղակալ Կարեն Նազարյանը Եվրոպական խորհրդարանի տարբեր ստորաբաժանումների ներկայացուցիչների հետ քննարկել է ՀՀ-ԵՄ հարաբերությունների վերջին զարգացումները:
ԱԳՆ-ում նշել են, որ հուլիսի 24-ին կայացած հանդիպմանը Կարեն Նազարյանը շեշտել է, որ կյանքի է կոչվել Ռիգայի գագաթաժողովի համատեղ հռչակագրում արտացոլված հանձնառությունների մեծ մասը՝ այս հարցում կարեւորելով ակտիվ համագործակցությունը ինչպես ԵՄ կառույցների, այդ թվում՝ Եվրոպական խորհրդարանի, այնպես էլ ԵՄ անդամ երկրների հետ:
ՀՀ ԱԳ փոխնախարարն անդրադարձել է նաեւ Լեռնային Ղարաբաղի հիմնախնդրի խաղաղ կարգավորման գործընթացն առաջ մղելու նպատակով համապատասխան պայմանների ստեղծման ուղղությամբ Հայաստանի եւ ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահ երկրների կողմից ձեռնարկվող ջանքերին՝ ընդգծելով, որ Բաքվի ապակառուցողական ու սադրիչ քայլերը խոչընդոտում են դրանց։

Членам Европарламента были представлены провокации Баку - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Заместитель министра иностранных дел Армении Карен Назарян вместе с представителями различных подразделений Европейского парламента обсудил последние развития отношений ЕС с Арменией.
В МИД отметили, что на состоявшейся 24 июля встрече Карен Назарян подчеркнул, что была реализована большая часть обязательств, отраженных в совместной декларации Рижского саммита, отметив важность активного сотрудничества как со структурами ЕС, в том числе с Европейским парламентом, так и с другими государствами-членами ЕС в этом вопросе.
Замминистра иностранных дел Армении также затронул предпринимаемые Арменией и сопредседательствующими странами Минской группы ОБСЕ усилия, направленные на создание соответствующих условий для продвижения процесса мирного урегулирования карабахского конфликта, подчеркнув, что этому препятствуют деструктивные и провокационные шаги Баку.