Եվրախորհրդարանի անդամներին են ներկայացվել Բաքվի սադրիչ քայլերը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ արտգործնախարարի տեղակալ Կարեն Նազարյանը Եվրոպական խորհրդարանի տարբեր ստորաբաժանումների ներկայացուցիչների հետ քննարկել է ՀՀ-ԵՄ հարաբերությունների վերջին զարգացումները:
ԱԳՆ-ում նշել են, որ հուլիսի 24-ին կայացած հանդիպմանը Կարեն Նազարյանը շեշտել է, որ կյանքի է կոչվել Ռիգայի գագաթաժողովի համատեղ հռչակագրում արտացոլված հանձնառությունների մեծ մասը՝ այս հարցում կարեւորելով ակտիվ համագործակցությունը ինչպես ԵՄ կառույցների, այդ թվում՝ Եվրոպական խորհրդարանի, այնպես էլ ԵՄ անդամ երկրների հետ:
ՀՀ ԱԳ փոխնախարարն անդրադարձել է նաեւ Լեռնային Ղարաբաղի հիմնախնդրի խաղաղ կարգավորման գործընթացն առաջ մղելու նպատակով համապատասխան պայմանների ստեղծման ուղղությամբ Հայաստանի եւ ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահ երկրների կողմից ձեռնարկվող ջանքերին՝ ընդգծելով, որ Բաքվի ապակառուցողական ու սադրիչ քայլերը խոչընդոտում են դրանց։

Yerevan /Mediamax/. Deputy Foreign Minister of Armenia Karen Nazaryan discussed the latest developments of Armenia-EU relations with representatives of different committees of the European Parliament.
According to Armenian MFA, at the July 24 meeting Karen Nazaryan stressed that the majority of commitments of the Joint Declaration of the Eastern Partnership Summit, signed in Riga, had been implemented. In regard to this matter, Deputy Minister Nazaryan attached importance to active cooperation both with EU agencies, including the European Parliament, and EU member states.
Armenian Deputy FM also touched upon the efforts of Armenia and OSCE Minsk Group Co-Chairs, aimed at creating appropriate conditions for advance of peaceful settlement of the Nagorno-Karabakh conflict. Karen Nazaryan stressed that Baku’s destructive and provocative actions are hindrance to those efforts.