Նալբանդյանը հանդիպել է միջնորդներին - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանը Նյու Յորքում հանդիպել է ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներ Իգոր Պոպովին, Ստեֆան Վիսկոնտիին եւ Էնդրյու Շոֆերին։
Էդվարդ Նալբանդյանը շնորհավորել է ԱՄՆ նոր համանախագահ Էնդրյու Շոֆերին պաշտոնը ստանձնելու կապակցությամբ ։
«Հանդիպմանը մտքեր փոխանակվեցին ղարաբաղյան հիմնախնդրի խաղաղ կարգավորման գործընթացի առաջմղման համար բարենպաստ պայմանների ստեղծման ուղղությամբ անհրաժեշտ քայլերի շուրջ։ Զրուցակիցներն արծարծեցին սեպտեմբերի 23-ին Հայաստանի եւ Ադրբեջանի արտգործնախարարների հանդիպմանն առնչվող հարցեր», - ասված է ՀՀ ԱԳՆ հաղորդագրության մեջ:

Armenian FM meets OSCE mediators
Yerevan/Mediamax/. Minister of Foreign Affairs of Armenia Edward Nalbandian met with Co-Chairs of OSCE Minsk Group Igor Popov, Stephane Visconti and Andrew Schofer in New York.
Edward Nalbandian congratulated the newly-appointed American Co-Chair Andrew Schofer with the assumption of the new position.
“The parties exchanged views on necessary steps for creating favourable conditions for the progress in peaceful settlement of NK issue. The meeting also covered issues on the meeting of Armenian and Azerbaijani FMs on September 23,” the statement by Armenian Foreign Ministry reads.