ԵԱՀԿ ԽՎ հատուկ ներկայացուցիչը հանդիպել է Թալիշի բնակիչների հետ
Երեւան: Մեդիամաքս: ԵԱՀԿ Խորհրդարանական Վեհաժողովի Հարավային Կովկասի հարցերով հատուկ ներկայացուցիչ Քրիստիան Վիգենինը Հայաստանի Ազգային ժողովում հանդիպել է Արցախի Թալիշ գյուղի բնակիչների հետ:
Հանդիպմանը մանրամասներ են ներկայացվել 2016 թվականի Ապրիլյան պատերազմի ընթացքում ադրբեջանցիների՝ Թալիշ գյուղում կատարած ոճրագործությունների վերաբերյալ:
Արթուր Նազունցը պատմել է 2016 թվականի քառօրյա պատերազմում իր կնոջ ծնողների ընտանիքի՝ Վալերի, Մարուսյա եւ Ռազմելա Խալափյանների հանդեպ ադրբեջանցիների գործած ոճիրների մասին:
Սեպտեմբերի 29-ին Քրիստիան Վիգենինը Երեւանում հանդիպել է նաեւ Արցախի Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանի հետ:
Աշոտ Ղուլյանը հույս է հայտնել, որ հաջորդ հանդիպումները տեղի կունենան Ստեփանակերտում, ինչը ավելի մեծ հնարավորություններ կտա Հարավային Կովկասի հարցերով հատուկ ներկայացուցչին ծանոթանալու հակամարտության գոտում առկա իրավիճակին և Արցախի պաշտոնական ու հանրային տեսակետին:

Спецпредставитель ОБСЕ встретился с жителями Талиша - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Специальный представитель Парламентской ассамблеи ОБСЕ по Южному Кавказу Кристиан Вигенин в Национальном собрании Армении встретился с жителями арцахского села Талиш.
На встрече были представлены подробности о преступлениях, совершенных азербайджанскими военными в селе Талиш во время Апрельской войны 2016 года.
Артур Назунц рассказал о преступлениях, совершенных против семьи его жены - Валерия, Маруси и Размелы Халапян в ходе четырехдневной войны в 2016 году.
29 сентября Кристиан Вигенин также встретился в Ереване с председателем Национального собрания Арцаха Ашотом Гуляном.
Ашот Гулян выразил надежду, что их следующая встреча пройдет в Степанакерте, что даст больше возможностей специальному представителю ознакомиться с ситуацией в зоне конфликта.