ԵԱՀԿ ԽՎ հատուկ ներկայացուցիչը հանդիպել է Թալիշի բնակիչների հետ
Երեւան: Մեդիամաքս: ԵԱՀԿ Խորհրդարանական Վեհաժողովի Հարավային Կովկասի հարցերով հատուկ ներկայացուցիչ Քրիստիան Վիգենինը Հայաստանի Ազգային ժողովում հանդիպել է Արցախի Թալիշ գյուղի բնակիչների հետ:
Հանդիպմանը մանրամասներ են ներկայացվել 2016 թվականի Ապրիլյան պատերազմի ընթացքում ադրբեջանցիների՝ Թալիշ գյուղում կատարած ոճրագործությունների վերաբերյալ:
Արթուր Նազունցը պատմել է 2016 թվականի քառօրյա պատերազմում իր կնոջ ծնողների ընտանիքի՝ Վալերի, Մարուսյա եւ Ռազմելա Խալափյանների հանդեպ ադրբեջանցիների գործած ոճիրների մասին:
Սեպտեմբերի 29-ին Քրիստիան Վիգենինը Երեւանում հանդիպել է նաեւ Արցախի Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանի հետ:
Աշոտ Ղուլյանը հույս է հայտնել, որ հաջորդ հանդիպումները տեղի կունենան Ստեփանակերտում, ինչը ավելի մեծ հնարավորություններ կտա Հարավային Կովկասի հարցերով հատուկ ներկայացուցչին ծանոթանալու հակամարտության գոտում առկա իրավիճակին և Արցախի պաշտոնական ու հանրային տեսակետին:

OSCE Special Representative on South Caucasus meets with Talish residents - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. OSCE Parliamentary Assembly’s Special Representative on the South Caucasus Kristian Vigenin met with residents from Talish village of Artsakh at the Armenian National Assembly.
During the meeting, Talish residents told Special Representative Vigenin of the atrocities committed by the Azerbaijani Armed Forces in Talish during the April War of 2016.
Artur Nazunts told about the Azeri military’s crimes against Valery, Marusya and Razmela Khalapyan, the family of his wife’s parents.
Kristian Vigenin also met with Speaker of Artsakh Parliament Ashot Ghulyan on September 29 in Yerevan.
Ashot Ghulyan shared his hope that the next meetings will take place in Stepanakert, which will give OSCE Special Representative’s more opportunities to get acquainted with the situation in the conflict zone, and the public and defensive position of Artsakh.