Սերժ Սարգսյանն ու Իլհամ Ալիեւը կհանդիպեն Ժնեւում - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի եւ Ադրբեջանի նախագահներ Սերժ Սարգսյանն ու Իլհամ Ալիեւը կհանդիպեն հաջորդ շաբաթ Ժնեւում:
Այդ մասին հոկտեմբերի 12-ի երեկոյան հայտնել է Հայաստանի Հանրապետական կուսակցության փոխնախագահ, ԱԺ արտաքին կապերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արմեն Աշոտյանը՝ ՀՀԿ-ի գործադիր մարմնի նիստից հետո:
Արմեն Աշոտյանը հիշեցրել է, որ հանդիպումը կայանալու է ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների նախաձեռնությամբ:
«Բանակցային հաջող գործընթացի համար անհրաժեշտ է վստահության մթնոլորտ ստեղծել, վերականգնել մեր հարևանների նկատմամբ նախքան Ապրիլյան պատերազմը եղած վստահության առկա, թեև շատ թույլ թելերը»,- ասել է նա:
Մեդիամաքսը նշում է, որ Սերժ Սարգսյանն ու Իլհամ Ալիեւը վերջին անգամ հանդիպել են ավելի քան մեկ տարի առաջ՝ 2016 թվականի հունիսի 20-ին Սանկտ Պետերբուրգում:

Серж Саргсян и Ильхам Алиев встретятся в Женеве - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Президенты Армении и Азербайджана Серж Саргсян и Ильхам Алиев встретятся на следующей неделе в Женеве.
Об этом 12 октября вечером сообщил заместитель председателя РПА, председатель постоянной комиссии по внешним отношениям Национального Собрания Армен Ашотян после заседания исполнительного органа РПА.
Армен Ашотян напомнил, что встреча состоится по инициативе сопредседателей Минской группы ОБСЕ.
«Для успешного переговорного процесса необходимо создать атмосферу доверия, восстановить имеющиеся, хоть и слабые, нити доверия в отношении наших соседей, которые были до Апрельской войны»,- отметил он.
Медиамакс напоминает, что Серж Саргсян и Ильхам Алиев в последний раз встречались более года назад, 20 июня 2016 года, в Санкт-Петербурге.