Երեւանը կոչ է արել դատապարտել Բաքվի կողմից «ՍՊԱՅԿ»-ի կիրառումը
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Էդուարդ Շարմազանովն այսօր հայտարարել է, որ «միջազգային կառույցները պարտավոր են դատապարտել Ադրբեջանի կողմից «ՍՊԱՅԿ»-ի կիրառումը»:
Այս մասին Էդուարդ Շարմազանովն ասել է Ստեփանակերտում՝ Մեքսիկայից ժամանած պատգամավորների եւ Արցախի ԱԺ նախագահ Աշոտ Ղուլյանի հետ հանդիպմանը:
Նա ընդգծել է, որ շփման գծում «Բաքվի կողմից «ՍՊԱՅԿ» զինատեսակի կիրառումն ակնառու է դարձնում Ադրբեջանի հանցագործ էությունը»: Նրա խոսքով՝ սա ցույց է տալիս, որ վերջինս նույնիսկ Ժնեւի հանդիպումից հետո պատրաստ չէ կառուցողական քայլերի:
«ՀՀ ԱԺ խորհրդարանականները շարունակելու են օգտագործել անհրաժեշտ բոլոր լծակները` Արցախի ժողովրդի արդար պահանջը խորհրդարանական տարբեր հարթակներում բարձրացնելու համար»,- ասել է Էդուարդ Շարմազանովը՝ կարեւորելով օտարերկրացի պատգամավորների այցելություններն Արցախ:

Ереван призвал осудить применение «СПАЙК»-а со стороны Баку
Ереван/Медиамакс/. Заместитель председателя Национального собрания Армении Эдуард Шармазанов заявил сегодня, что «международные структуры обязаны осудить применение «СПАЙК»-а со стороны Азербайджана».
Об этом Эдуард Шармазанов заявил в Степанакерте, на встрече с вернувшимися из Мексики депутатами и председателем Национального собрания Арцаха Ашотом Гуляном.
Он подчеркнул, что «применение противотанковой ракеты «СПАЙК» со стороны Баку выявляет преступную сущность Азербайджана». По его словам, это демонстрирует, что даже после последней встречи в Женеве Баку не готов к конструктивным шагам.
«Депутаты НС Армении будут использовать все необходимые рычаги воздействия  и оглашать справедливое требование арцахского народа на различных парламентских платформах»,- отметил Эдуард Шармазанов, подчеркнув важность посещения иностранных парламентариев в Арцах.