Տոյվո Կլաարը «ջանք չի խնայի ԼՂ կարգավորմանը նպաստելու համար» - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հարավային Կովկասի ու Վրաստանի ճգնաժամի հարցերով ԵՄ նորանշանակ հատուկ ներկայացուցիչ Տոյվո Կլաարն այսօր ասել է, որ ինքն անձամբ ջանք չի խնայի ԼՂ հակամարտության խաղաղ կարգավորման գործընթացին նպաստելու համար:
Այս մասին Տոյվո Կլաարն ասել է ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանի հետ հանդիպմանը:
ՀՀ նախագահը նշել է, թե ուրախ է, որ այս կարեւոր առաքելությունը վերստին վստահվել է փորձառու դիվանագետի: Նա հույս է հայտնել, որ Տոյվո Կլաարը նաեւ նոր շունչ կհաղորդի Հայաստան-Եվրամիություն հարաբերություններին:
Տոյվո Կլաարը եւս հույս է հայտնել, որ ինքը կկարողանա ներդրում ունենալ ՀՀ-ԵՄ կապերի զարգացման եւ խորացման գործում:

Президент Армении встретился со спецпредставителем ЕС - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Новый специальный представитель ЕС по вопросам Южного Кавказа и кризиса в Грузии Тойво Клаар заявил сегодня, что не будет жалеть усилий для содействия процессу мирного урегулирования нагорно-карабахского конфликта.
Об этом Тойво Клаар заявил на встрече с президентом Армении Сержем Саргсяном.
Президент Армении выразил удовлетворение в связи с тем, что эта важная миссия была доверена опытному дипломату. Он выразил надежду, что Тойво Клаар также придаст новый импульс отношениям Армения-Евросоюз.
Тойво Клаар также выразил надежду, что сможет внести свой вклад в развитие и углубление связей между Арменией и ЕС.