Նալբանդյանն ու Մամեդյարովը կհանդիպեն դեկտեմբերի 6-ին - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Դեկտեմբերի 6-ին Վիեննայում նախատեսված է Հայաստանի եւ Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարարներ Էդվարդ Նալբանդյանի եւ Էլմար Մամեդյարովի հանդիպումը:
ՀՀ ԱԳՆ հաղորդագրության համաձայն՝ նույն օրը Էդվարդ Նալբանդյանը հանդիպում կունենա ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների հետ։
ՀՀ ԱԳ նախարարը Վիեննայում կմասնակցի դեկտեմբերի 7-8-ը կայանալիք ԵԱՀԿ մասնակից պետությունների արտգործնախարարների խորհրդի նիստին:
Դեկտեմբերի 9-ին Էդվարդ Նալբանդյանը կանցկացնի եվրոպական երկրներում եւ Եվրոպայում տեղակայված միջազգային կազմակերպություններում ՀՀ դիվանագիտական ներկայացուցչությունների ղեկավարների խորհրդակցությունը։
Հայաստանի եւ Ադրբեջանի արտգործնախարարների վերջին հանդիպումը կայացել էր 2017թ. սեպտեմբերի 23-ին Նյու Յորքում:

Налбандян и Мамедьяров встретятся 6 декабря - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. 6 декабря в Вене запланирована встреча министров иностранных дел Армении и Азербайджана Эдварда Налбандяна и Эльмара Мамедьярова.
По сообщению МИД Армении, в тот же день Эдвард Налбандян встретится с сопредседателями Минской  группы ОБСЕ.
Министр иностранных дел Армении 7-8 декабря в Вене примет участие в заседании Совета министров иностранных дел государств-участников ОБСЕ.
9 декабря Эдвард Налбандян проведет совещание с руководителями диппредставительств Армении в европейских странах и международных организациях, находящихся в Европе.
Последняя встреча министров иностранных дел Армении и Азербайджана состоялась 23 сентября 2017 года в Нью-Йорке.