Նալբանդյան-Մամեդյարով հաջորդ հանդիպումը կկայանա 2018թ. սկզբին - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Դեկտեմբերի 6-ին Վիեննայում հանդիպել են Հայաստանի եւ Ադրբեջանի արտգործնախարարներ Էդվարդ Նալբանդյանն ու Էլմար Մամեդյարովը:
ՀՀ ԱԳՆ-ում նշել են, որ հանդիպումը մեկնարկել է ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների եւ ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցչի ներկայությամբ, ապա՝ շարունակվել առանձնազրույցի ձեւաչափով։
Նախարարների հանդիպման օրակարգում էին երկու երկրների ղեկավարների Վիեննայի, Սանկտ Պետերբուրգի եւ Ժնեւի գագաթաժողովներին ձեռք բերված պայմանավորվածությունների իրագործման ուղիները։
Համանախագահների առաջարկությամբ համաձայնություն է ձեռք բերվել Հայաստանի եւ Ադրբեջանի արտգործնախարարների միջեւ առաջիկա հանդիպումը 2018թ. տարեսկզբին կազմակերպելու վերաբերյալ։
Հանդիպմանը քննարկվել են նաեւ ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների տարածաշրջան հաջորդ այցելության ժամկետները։

Налбандян и Мамедьяров снова встретятся в начале 2018 года - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. 6 декабря в Вене состоялась встреча министров иностранных дел Армении и Азербайджана Эдварда Налбандяна и Эльмара Мамедьярова.
В МИД Армении отметили, что встреча началась в присутствии сопредседателей Минской группы ОБСЕ и личного представителя Действующего председателя ОБСЕ, затем продолжилась в формате тет-а-тет.
В повестку встречи министров были включены пути реализации договоренностей, достигнутых президентами Армении и Азербайджана на встречах в Вене, Санкт-Петербурге и Женеве.
По предложению сопредседателей между министрами была достигнута договоренность о проведении новой встречи в начале 2018 года.