Արցախի նախագահը հանդիպել է Հայաստանի ապագա նախագահին - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Արցախի նախագահ Բակո Սահակյանը ընդունել է ՀՀԿ կողմից Հայաստանի Հանրապետության նախագահի թեկնածու առաջարկված Արմեն Սարգսյանին:
Փետրվարի 9-ին կայացած հանդիպմանը քննարկվել են հայկական երկու պետությունների համագործակցությանը, Հայաստան-Արցախ-Սփյուռք եռամիասնության ամրապնդմանը վերաբերող հարցեր, հաղորդում է ԼՂՀ նախագահի մամուլի ծառայությունը:
Բակո Սահակյանը կարեւորել է Արմեն Սարգսյանի այցը՝ ընդգծելով, որ դա արտացոլում է Արցախի կարեւոր տեղն ու դերը հայոց պետականության համար եւ հայ ժողովրդի կյանքում:

Photo: Press servive of Artsakh President
Yerevan /Mediamax/. Artsakh President Bako Sahakyan has received Armen Sarkissian, the presidential candidate nominated by the Republican Party of Armenia.
Artsakh presidential press service has informed that at the meeting on February 9, the parties discussed cooperation between the two Armenian republics and consolidation of Armenia-Artsakh-Diaspora trilateral alliance.
Bako Sahakyan attached importance to Armen Sarkissian’s visit, stressing that it shows the significant place and role Artsakh holds for Armenian statehood and Armenian people.