Ալիեւը Հայաստանին մեղադրել է «ֆաշիզմի» մեջ - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիեւն ասել է, որ Հայաստանը ղարաբաղյան հակամարտության ընթացքում ցույց է տվել «հայկական ֆաշիզմի գիշատիչ իր դեմքը»:
Ինչպես հայտնում է «Ինտերֆաքս»-ը, Ալիեւն այդ մասին հայտարարել է այսօր՝ ելույթ ունենալով փախստականների համար կառուցված բնակելի ավանի բացման արարողության ժամանակ:
«ԼՂ հակամարտությունը հանդիսանում է ամենամեծ անարդարությունը, քանի որ դրա արդյունքում մեր քաղաքացիները հարկադրված գաղթականներ դարձան: Խախտելով միջազգային իրավունքի բոլոր նորմերը՝ Հայաստանը հրեշություն կատարեց: Հայկական ֆաշիզմի գիշատիչ դեմքը տեսանելի է հակամարտության արդյունքներում»,- ասել է Իլհամ Ալիեւը:
Նա նշել է, որ «միջազգային իրավունքը, արդարությունը, պատմական ճշմարտությունը եւ ուժն Ադրբեջանի կողմից են»:
«Այսօր ուժի գործոնը համաշխարհային մակարդակով մղվում է առաջին պլան, եւ ուժեղ երկրները հասնում են իրենց նպատակներին: Ադրբեջանն ուժեղ պետություն է: Մենք ունենք ուժեղ բանակ, ուժեղ տնտեսություն եւ մտածված քաղաքականություն»,- ասել է Իլհամ Ալիեւը:

Алиев обвинил Армению в «фашизме» - Mediamax.am
Ереван/Медиамакс/. Президент Азербайджана Ильхам Алиев заявил, что Армения в ходе карабахского конфликта показала «хищный лик армянского фашизма».
Как сообщает Интерфакс, Алиев заявил об этом сегодня, выступая на церемонии открытия жилого комплекса, построенного для беженцев.
«Нагорно-карабахский конфликт является самой большой несправедливостью, так как в результате конфликта наши граждане стали вынужденными переселенцами. Нарушив все нормы международного права, Армения совершила зверство. Хищный лик армянского фашизма виден в итогах конфликта», - заявил Ильхам Алиев.
Он отметил, что «международное право, справедливость, историческая правда и сила на стороне Азербайджана». «
Сегодня фактор силы в мировом масштабе выходит на передний план, и сильные страны добиваются своих целей. Азербайджан - сильное государство. Мы имеем сильную армию, сильную экономику и продуманную политику»,- сказал Ильхам Алиев.