«ՄԿՌ մեդիա-Արմենիա» խումբն ամրապնդել է դիրքերը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Նոր բաժնետերերի խոշոր ներդրումները հնարավորություն են տվել «ՄԿՌ մեդիա-Արմենիա»-ին դուրս գալ զարգացման նոր փուլ:
Այդ մասին Մեդիամաքսի հետ զրույցում ասել է «ՄԿՌ մեդիա-Արմենիա» ընկերության տնօրեն Տիգրան Հակոբյանը:
Խմբի մաս են կազմում «21tv» հեռուստաընկերությունը, ինչպես նաեւ «Արձագանք FM 103.5»  ռադիոկայանը, «Դոմինանտ Փրոդաքշն» արտադրական ընկերությունը, «Մեդիա Ֆոկուս» գովազդային գործակալությունը: Վերոնշյալ մեդիահարթակների խոշոր բաժնետերերն են «ՄԿՌ մեդիա» հոլդինգը (Ռուսաստանի Դաշնություն) եւ հոլդինգի բաժնետերերը:
Տիգրան Հակոբյանի խոսքով՝ հեռուստառադիոընկերությունների լսարանների մասնագիտացված չափման տվյալների համաձայն` 2015թ. եւ՛ «21tv»-ն, եւ՛ «Արձագանք» ռադիոկայանը վարկանիշային աղյուսակում շոշափելի առաջխաղացում են ունեցել:
«Բացի այդ, «21tv»-ն եւ «Դոմինանտ Փրոդաքշն»-ը  ընդհանուր $ 191 հազ-ի ծառայություններ են մատուցել ռուսաստանյան մեր գործընկերներին (հեռուստահաղորդումներ, գրաֆիկական դիզայն, կայքերի պատրաստում եւ այլն): Այսինքն` խումբը իր հիմնադրման առաջին օրերից սկսած նաեւ ապրանքներ եւ ծառայություններ արտահանող կազմակերպություն է դարձել, ինչն արտարժույթի մուտքեր է ապահովում դեպի Հայաստան, վճարվում են համապատասխան հարկեր, նոր աշխատատեղեր են բացվում եւ այլն»,- նշել է Տիգրան Հակոբյանը:
Նա հայտնել է նաեւ, որ «ՄԿՌ մեդիա-Արմենիա» ընկերությունների խումբը ներգրավված է Ղրղըզստանում մի քանի մեդիանախագծերի իրականացման գործընթացում, ինչը ենթադրում է ոչ միայն ֆինանսական հոսքեր դեպի Հայաստան, այլեւ վերջինիս անհրաժեշտ ինֆորմացիոն համագործակցություն ԵԱՏՄ անդամ պետության հետ:
Տիգրան Հակոբյանը հիշեցրել է, որ 2015թ. «ՄԿՌ մեդիա»-ի ֆինանսավորմամբ կազմակերպվել է Չայկովսկու անվան միջազգային պատանեկան 9-րդ մրցույթի հայաստանյան նախընտրական փուլը եւ հաղթողների մասնակցությունը եզրափակչին, որը կայացել է Նովոսիբիրսկում:

Группа «МКР медиа Армения» укрепила свои позиции - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Инвестиции новых акционеров группы «МКР медиа Армения» позволили компании выйти на новый уровень развития.
Об этом в беседе с Медиамакс сказал глава «МКР медиа Армения» Тигран Акопян.
В состав группы входят телекомпания «21 тв», радиостанция «Ардзаганк ФМ 103.5», производственная компания «Доминант продакшн» и рекламное агентство «МедиаФокус». Крупнейшими акционерами группы выступают холдинг «МКР-медиа» (Российская Федерация) и его акционеры.
Тигран Акопян отметил, что по данным проводящих замеры телеаудитории организаций, в 2015 году телекомпания «21 тв» и радиостанция «Ардзаганк» значительно укрепили свои позиции на армянском медийном рынке.
«Кроме того, «21тв» и «Доминант продакшн» в течение года оказали услуг нашим партнерам в России на общую сумму в $ 191 000 (изготовление телеформатов, анимационных роликов, разработка веб сайтов и пр.). Таким образом, группа с первых дней создания стала экспортером медиапродуктов, что обеспечивает валютные поступления в республику, соответствующие налоговые отчисления, создание новых рабочих мест», - отметил Тигран Акопян.
Он также сообщил, что группа «МКР медиа Армения» привлечена к работе над рядом медиапроектов в Киргизии, что означает не только аккумуляцию прибыли в Армении, но и необходимое Армении информационное взаимодействие с одной из стран членов ЕАЭС.
Тигран Акопян напомнил, что в 2015 году при полной финансовой поддержке «МКР медиа» были организованы отборочный конкурс юных музыкантов в Армении и поездка победителей в Новосибирск для участия в финале Международного музыкального юношеского конкурса им. Чайковского.