Արթուր Ջանիբեկյան. «Ապագան արդեն եկել է» - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հեռուստատեսային մենեջեր Արթուր Ջանիբեկյանը կարծում է, որ «հեռուստատեսության ապագան արդեն եկել է»:
«Գազպրոմ Մեդիա Հոլդինգ»-ի ժամանցային հեռուստաալիքների սուբհոլդինգի եւ ТНТ հեռուստաալիքի գործադիր տնօրենը Adindex-ին տված հարցազրույցում ասել է, որ «հեռուստատեսությունը եւ համացանցը իրար մեջ են ինտեգրվում, ստեղծվում են տեսածառայություններ եւ հինգ տարի անց հեռուստատեսությունը հեռարձակելու է լիովին այլ կոնտենտ»:
«Շատ պրոդուկտներ ստեղծվելու են «այստեղ եւ հիմա» սպառելու համար: Եթե դուք, օրինակ, առավոտյան դիտում եք 7 րոպե տեւողությամբ որեւէ բան մետրոյում, ապա մենք արտադրելու ենք յոթ րոպե տեւողությամբ մի հեռուստասերիալ եւ այն եթեր կհեռարձակենք առավոտյան 08:30: Մեր նպատակն է քայլել ժամանակին համընթաց եւ հասցնել սպառման ետեւից», - ասել է Արթուր Ջանիբեկյանը:
«Հեռուստատեսությունը չի անհետանա: Կգա մի պահ, երբ այդ բոլոր փոփոխությունների արդյունքում այն կդառնա կոնտենտի սպառման բոլորովին այլ տեսակ», - ասել է նա:
Արթուր Ջանիբեկյանը նաեւ նշել է, որ դասական հեռուստատեսային վարկանիշն այլեւս առանցքային նշանակություն չունի:
«Կգա մի պահ, երբ հեռուստադիտողի կոնտակտը՝ արժեքի տեսանկյունից, նույնը կլինի թե համացանցում եւ թե հեռուստատեսությունում, եւ այդ դեպքում՝ ի՞նչ տարբերություն, եթերային վարկանիշներն իջնում են, թե ոչ: Մարդիկ դիտում եմ մեր կոնտենտը, իսկ որտեղ՝ կարեւոր չէ: Եթե մենք լավ պրոդուկտ ենք ստեղծում, դուք այն ինքնաթիռում էլ կդիտեք», - ասել է Արթուր Ջանիբեկյանը:

Артур Джанибекян: «Будущее уже наступило» - Mediamax.am
Ереван/Медиамакс/. Телевизионный менеджер Артур Джанибекян считает, что «будущее телевидения уже наступило».
Генеральный директор субхолдинга «Газпром-Медиа Развлекательное телевидение» и телеканала ТНТ сказал в интервью Adindex, что «телевидение и интернет интегрируются между собой, создаются видеосервисы, и телевидение через пять лет будет показывать уже совершенно другое».
«Многие продукты будут создаваться для потребления «здесь и сейчас». Если вы, к примеру, утром смотрите что-то в метро на протяжении семи минут, значит, мы будем производить какой-то сериал каждый день на семь минут и выходить в 08.30 утра. Наша цель - идти в ногу со временем и успевать за потреблением», - заметил Артур Джанибекян.
«При этом телевидение не исчезнет. В какой-то момент в результате всех этих тектонических движений оно превратится в совершенно другой тип потребления контента», - сказал он.
Артур Джанибекян также отметил, что классический телевизионный рейтинг не имеет более ключевого значения.
«В какой-то момент контакт зрителя, что в интернете, что в телевизоре, с точки зрения стоимости будет одинаковый, поэтому какая нам разница - снижаются эфирные рейтинги или нет? Люди смотрят наш контент, а где - неважно. Если мы делаем хороший продукт, вы его и в самолете посмотрите», - сказал Артур Джанибекян.