Վիրավորանքի եւ զրպարտության ապաքրեականացումից հետո ԶԼՄ-ների դեմ 29 դատական հայց է ներկայացվել - Mediamax.am
11075 դիտում
Վիրավորանքի եւ զրպարտության ապաքրեականացումից հետո ԶԼՄ-ների դեմ 29 դատական հայց է ներկայացվել
Աշոտ Մելիքյան
Երեւան: Մեդիամաքս: Խոսքի ազատության պաշտպանության կոմիտեի նախագահ Աշոտ Մելիքյանն այսօր հայտարարել է, որ վիրավորանքի եւ զրպարտության ապաքրեականացումից հետո մինչ օրս ԶԼՄ-ների դեմ ներկայացվել է 29 դատական հայց:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, այսօր լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ Աշոտ Մելիքյանը տեղեկացրել է, որ միայն վերջին եռամսյակում ԶԼՄ-ների դեմ 11 դատական հայց է ներկայացվել:
Նրա խոսքով, դատական հայցերը հիմնականում ներկայացնում են քաղաքական գործիչները, եւ դրանից ելնելով կարելի է ասել, որ սա “քաղաքական ճնշում է ԶԼՄ-ների վրա”:

После декриминализации оскорбления и клеветы против СМИ было предъявлено 29 судебных исков - Mediamax.am
11814 просмотров
После декриминализации оскорбления и клеветы против СМИ было предъявлено 29 судебных исков
Ашот Меликян
Ереван/Медиамакс/. Председатель Комитета защиты свободы слова Ашот Меликян сообщил сегодня, что после декриминализации оскорбления и клеветы в Армении по сегодняшний день против СМИ было предъявлено 29 судебных исков.
Как сообщает Медиамакс, в ходе сегодняшней встречи с журналистами Ашот Меликян сообщил, что только в последнем квартале против СМИ было предъявлено 11 судебных исков.
По его словам, судебные иски предъявляют в основном политические деятели и, исходя из этого, можно сказать, что “это политическое давление на СМИ”.