Վիրավորանքի եւ զրպարտության ապաքրեականացումից հետո ԶԼՄ-ների դեմ 29 դատական հայց է ներկայացվել - Mediamax.am
11075 դիտում
Վիրավորանքի եւ զրպարտության ապաքրեականացումից հետո ԶԼՄ-ների դեմ 29 դատական հայց է ներկայացվել
Աշոտ Մելիքյան
Երեւան: Մեդիամաքս: Խոսքի ազատության պաշտպանության կոմիտեի նախագահ Աշոտ Մելիքյանն այսօր հայտարարել է, որ վիրավորանքի եւ զրպարտության ապաքրեականացումից հետո մինչ օրս ԶԼՄ-ների դեմ ներկայացվել է 29 դատական հայց:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, այսօր լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ Աշոտ Մելիքյանը տեղեկացրել է, որ միայն վերջին եռամսյակում ԶԼՄ-ների դեմ 11 դատական հայց է ներկայացվել:
Նրա խոսքով, դատական հայցերը հիմնականում ներկայացնում են քաղաքական գործիչները, եւ դրանից ելնելով կարելի է ասել, որ սա “քաղաքական ճնշում է ԶԼՄ-ների վրա”:

29 lawsuits instituted against media after the decriminalization of defamation and insult - Mediamax.am
11514 views
29 lawsuits instituted against media after the decriminalization of defamation and insult
Ashot Melikyan
Yerevan/Mediamax/. Chairman of the Committee on Freedom of Expression, Ashot Melikyan, said today that 29 lawsuits have been instituted against media outlets after the decriminalization of defamation and insult.
During today’s meeting with the journalists, Ashot Melikyan said that 11 lawsuits were instituted against media outlets only in the last quarter, Mediamax reports.
According to him, the lawsuits are instituted mainly by political figures and taking this into consideration it can be said that “this is a political pressure on media.”
According to Melikyan, the draft law on decriminalization of defamation and insult should be revised.