Նախագահը ներկայացրել է նորանշանակ գլխավոր դատախազին - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ներկայացրել է նորանշանակ գլխավոր դատախազ Արթուր Դավթյանին:
Սերժ Սարգսյանը շնորհակալություն է հայտնել նախկին գլխավոր դատախազ Գևորգ Կոստանյանին՝ նշելով, որ այս ընթացքում Հայաստանում օրենքի գերակայության հաստատման գործում, ինչպես նաև հանցագործությունների և չարաշահումների դեմ պայքարում որոշակի առաջընթաց է արձանագրվել, այդ թվում՝ դատախազության համակարգում:
Սերժ Սարգսյանն ընդգծել է, որ Արթուր Դավթյանն ունի համապատասխան գիտելիքներ, փորձ, կամք, որպեսզի մեր երկրի համար այս վճռական փուլում կարողանա դատախազության աշխատակիցների օժանդակությամբ նոր հաջողություններ արձանագրել, հաղորդել է ՀՀ նախագահի մամուլի ծառայությունը:
ՀՀ նախագահն ընդգծել է, որ եթե դատաիրավական համակարգում առաջընթաց չլինի, չեն կարող հաջողություններ լինել տնտեսության ոլորտում եւ հասարակական-քաղաքական կյանքում:
Արթուր Դավթյանը հավաստիացրել է, որ դատախազությունում ձևավորված թիմը քաջ գիտակցում է երկրի առջև դրված խնդիրները ու ամեն ինչ կանի, որպեսզի արդարացնի սպասումները:

Serzh Sargsyan thanked former Public Prosecutor General Gevorg Kostanyan, emphasizing that Armenia today has registered some progress towards rule of law and fight against crimes and abuses, including those in prosecution system.
According to Armenian presidential press service, “Serzh Sargsyan noted that at this critical moment for the country Artur Davtyan has the relevant knowledge, experience and will to achieve new successes in prosecution with the help of his colleagues”.
President noted that if there is no progress in judicial and legislative systems, there will be no success in economy, as well as in social and political life.
Artur Davtyan assured that his team in prosecution system fully comprehends the problems that Armenia faces and promised to do everything to meet the expectations.