Նախագահը ներկայացրել է նորանշանակ գլխավոր դատախազին - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ներկայացրել է նորանշանակ գլխավոր դատախազ Արթուր Դավթյանին:
Սերժ Սարգսյանը շնորհակալություն է հայտնել նախկին գլխավոր դատախազ Գևորգ Կոստանյանին՝ նշելով, որ այս ընթացքում Հայաստանում օրենքի գերակայության հաստատման գործում, ինչպես նաև հանցագործությունների և չարաշահումների դեմ պայքարում որոշակի առաջընթաց է արձանագրվել, այդ թվում՝ դատախազության համակարգում:
Սերժ Սարգսյանն ընդգծել է, որ Արթուր Դավթյանն ունի համապատասխան գիտելիքներ, փորձ, կամք, որպեսզի մեր երկրի համար այս վճռական փուլում կարողանա դատախազության աշխատակիցների օժանդակությամբ նոր հաջողություններ արձանագրել, հաղորդել է ՀՀ նախագահի մամուլի ծառայությունը:
ՀՀ նախագահն ընդգծել է, որ եթե դատաիրավական համակարգում առաջընթաց չլինի, չեն կարող հաջողություններ լինել տնտեսության ոլորտում եւ հասարակական-քաղաքական կյանքում:
Արթուր Դավթյանը հավաստիացրել է, որ դատախազությունում ձևավորված թիմը քաջ գիտակցում է երկրի առջև դրված խնդիրները ու ամեն ինչ կանի, որպեսզի արդարացնի սպասումները:

Президент представил нового генпрокурора Армении - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Президент Армении Серж Саргсян представил сегодня нового генерального прокурора Артура Давтяна.
Серж Саргсян выразил благодарность бывшему генпрокурору Геворгу Костаняну, отметив, что за последнее время в Армении был достигнут определенный прогресс в деле установления верховенства закона, а также в борьбе против преступлений и злоупотреблений, в том числе - в системе прокуратуры.
«Серж Саргсян подчеркнул, что Артур Давтян обладает необходимыми знаниями, опытом и волей, чтобы на данном поворотном для страны этапе добиться новых успехов», - сообщает пресс-служба президента Армении.
Президент подчеркнул, что без прогресса в судебно-правовой системе не может быть никаких подвижек в области экономики и общественно-политической жизни.
Артур Давтян заверил, что сформированная в прокуратуре команда осознает стоящие перед страной проблемы и сделает все, чтобы оправдать ожидания.