Վարչապետ. Առանց ստվերի դեմ պայքարի «երկիրը երկիր չենք դարձնի» - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանն այսօր գործարարների հետ հանդիպմանն ասել է, որ «եթե ստվերը դաշտ չբերենք, ինչ ուզում է անենք, երկիրը երկիր չենք դարձնի»:
Կառավարության ղեկավարն ասել է, որ Տնտեսական զարգացման եւ ներդրումների նախարարությունը լինելու է կամուրջ կառավարության ու գործարարների միջեւ եւ աջակցելու է բոլոր հարցերում:
«Մենք խնդիր ենք դրել՝ փոխել սկզբունքային վերաբերմունքը դեպի գործարարը: Մենք ամեն ինչով աշխատելու ենք ցույց տալ, որ ձեր գործընկերն ենք: Մենք պատրաստ ենք կանոնավոր կերպով արձագանքել բոլոր բարձրացված խնդիրներին եւ անելու ենք ամեն ինչ, որպեսզի համատեղ աշխատանքը լինի առավելագույնս թափանցիկ», - ասել է Կարեն Կարապետյանը:
Վարչապետի խոսքով՝ կառավարության գերխնդիրն է ստեղծել այնպիսի միջավայր, որպեսզի «սպիտակ դաշտում» աշխատող գործարարն իրեն հարմարավետ զգա, իսկ ստվերում աշխատողը գիտակցի, որ առաջին հերթին հենց իրեն է պետք դառնալ բարեխիղճ հարկատու:
«Եթե մենք ստվերը դաշտ չբերենք, ինչ ուզում է անենք, երկիրը երկիր չենք դարձնի», - նկատել է Կարեն Կարապետյանը:

Yerevan/Mediamax/. Prime Minister of Armenia Karen Karapetyan said at a meeting with entrepreneurs today, "If we don’t fight shadow economy, we won’t make a proper country.”
Armenian PM stated that the Ministry of Economic Development and Investment will serve as a bridge between the Government and businessmen and will provide assistance in every issue.
“We set a goal to change the principle attitude towards entrepreneurs. We will try to show with our every effort that we are your partners. We are ready to register all raised issues regularly and do everything to make our joint work as transparent as possible,” Karen Karapetyan said.
According to Prime Minister, the main task of the Government is to create such an environment where businessmen working in the “legal field” feel comfortable, while those operating within shadow economy realize that they should be the first to become responsible taxpayers.
“If we don’t fight shadow economy, whatever we do, we won’t make a proper country,” Karen Karapetyan noted.