2017-ի համար «կոշտ» բյուջե ենք նախատեսել, ասել է վարչապետը
«2017թ. համար բավական կոշտ բյուջե ենք նախատեսում, ինչի մասին խոսում են թվերը. մոտ 70 մլրդ դրամի եկամուտների աճ ենք նախատեսում եւ շուրջ 100 մլրդ դրամով ծախսերի նվազեցում»,- ասել է վարչապետ Կարեն Կարապետյանը:
Ֆինանսների նախարար Վարդան Արամյանն էլ նշել է, որ վարչարարական մեխանիզմների արդյունքում հաջորդ տարի ակնկալվում են լրացուցիչ հարկային մուտքեր:
«Ծախսերի մասով եղել ենք համեմատաբար պահպանողական եւ ամբողջ տարվա համար ծրագրել ենք 1 տրիլիոն 360 մլրդ դրամի ծախս: Այս պարագայում 2017թ. բյուջեի պակասուրդը պահել ենք 2.8%-ի շրջանակում, որը գրեթե կրկնակի նվազ է 2016թ. համար գնահատվող ցուցանիշից»,- ասել  է Վարդան Արամյանը:

“Tough” budget is planned for 2017, Armenian PM says
Yerevan /Mediamax/. Government of Armenia approved draft state budget for 2017 during today’s session.
“We planned a rather tough budget for 2017, which the numbers verify: we plan to increase incomes by about AMD 70 billion and decrease expenditures by about AMD 100 billion,” said Prime Minister Karen Karapetyan.
Minister of Finance Vardan Aramyan noted that additional tax revenues are expected next year as a result of administrative mechanisms.
“We were relatively traditional in regard to expenditures and planned AMD 1 trillion and 360 billion for the whole year. In this case, we will keep budget deficit at about 2.8%, which is reduced by half in comparison with the index of 2016,” Vardan Aramayan said.