Վիգեն Սարգսյանը՝ ռազմարդյունաբերական համալիրի աջակցության մասին - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ կառավարությունն այսօրվա նիստում հավանության է արժանացրել ՀՀ ռազմարդյունաբերական համալիրի գործունեության սուբյեկտներին երկարաժամկետ, միջնաժամկետ եւ կարճաժամկետ պետական աջակցության առաջնահերթությունների ու աջակցման ձեւերի մասին որոշման նախագծին:
ՀՀ պաշտպանության նախարար Վիգեն Սարգսյանն ասել է, որ մինչ այժմ այս առաջնահերթություններն ու ձեւերը սահմանված չեն եղել, ինչի հետեւանքով հնարավորություն չի եղել ոլորտը լիարժեք զարգացնել:
«Նախագծի ընդունման դեպքում ռազմարդյունաբերական համալիրի գործունեության սուբյեկտներին պետական աջակցության առաջնահերթությունները եւ աջակցման ձեւերը կներառվեն ռազմարդյունաբերական համալիրի զարգացման պետական ծրագրերում՝ ապահովելով ոլորտի զարգացման նախադրյալները»,- ասել է նախարարը:

Виген Саргсян высказался о развитии ВПК - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Правительство Армении одобрило сегодня проект решения о приоритетах и методах государственного содействия (краткосрочного, среднесрочного и долгосрочного) субъектам военно-промышленного комплекса (ВПК) Армении.
Министр обороны Армении Виген Саргсян сказал, что до сих пор эти приоритеты и методы сформулированы не были, в результате чего было невозможно обеспечить полноценное развитие сферы.
«В случае утверждения проекта, приоритеты и методы государственной поддержки субъектам ВПК войдут в госпрограммы сферы, обеспечив предпосылки для ее развития», - сказал министр.