Վիգեն Սարգսյանը՝ ռազմարդյունաբերական համալիրի աջակցության մասին - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ կառավարությունն այսօրվա նիստում հավանության է արժանացրել ՀՀ ռազմարդյունաբերական համալիրի գործունեության սուբյեկտներին երկարաժամկետ, միջնաժամկետ եւ կարճաժամկետ պետական աջակցության առաջնահերթությունների ու աջակցման ձեւերի մասին որոշման նախագծին:
ՀՀ պաշտպանության նախարար Վիգեն Սարգսյանն ասել է, որ մինչ այժմ այս առաջնահերթություններն ու ձեւերը սահմանված չեն եղել, ինչի հետեւանքով հնարավորություն չի եղել ոլորտը լիարժեք զարգացնել:
«Նախագծի ընդունման դեպքում ռազմարդյունաբերական համալիրի գործունեության սուբյեկտներին պետական աջակցության առաջնահերթությունները եւ աջակցման ձեւերը կներառվեն ռազմարդյունաբերական համալիրի զարգացման պետական ծրագրերում՝ ապահովելով ոլորտի զարգացման նախադրյալները»,- ասել է նախարարը:

Vigen Sargsyan speaks on support for military industry - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. During today’s session the Government of Armenia approved draft decision on priorities of providing long-term, medium-term and short-term state support to subjects under Armenian military-industrial complex, as well as ways of providing it.
Minister of Defense of Armenia Vigen Sargsyan said that those priorities and ways were not defined until now, and as a consequence, full development of the sphere was not possible.
“If the project is approved, priorities of providing state support to subjects under Armenian military-industrial complex and ways of providing it will be included in state projects, providing prerequisites for the development of the sphere,” the Minister said.