Արմեն Աշոտյան. «Վարչապետն ապացուցեց, որ հրավիրյալ չէ»
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի Հանրապետական կուսակցության (ՀՀԿ) փոխնախագահ Արմեն Աշոտյանն այսօր ասել է, որ «վարչապետ Կարեն Կարապետյանի անդամակցությունը ՀՀԿ-ին վկայում է այն մասին, որ քաղաքական կյանքում նա ժամանակավոր մարդ չէ»:
«Վարչապետն իր դիմումով ապացուցեց, որ ինքը մեր քաղաքական իրականության մեջ հրավիրյալ չէ, կառավարությունում գործադիր տնօրեն չէ, ինքն ուզում է եւ պատրաստ է լինել քաղաքական կերպար»,- լրագրողների հետ զրույցում ասել է Արմեն Աշոտյանը:
Անդրադառնալով երկրում առկա խնդիրներին՝ Արմեն Աշոտյանն առանձնացրել է երեքը:
«Տեսնում եմ խնդիրներ՝ կապված անվտանգության, արդարության եւ ադյունավետության հետ»,- ասել է նա՝ վստահություն հայտնելով, որ կառավարությունն իր վեցամսյա ծրագիրով կնպաստի դրանց լուծմանը:

Армен Ашотян: «Премьер-министр доказал, что не был приглашенным гостем» - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Заместитель председателя Республиканской партии Армении (РПА) Армен Ашотян сказал сегодня, что «вступление премьер-министра Карена Карапетяна в РПА свидетельствует о том, что он является не временным игроком в политической жизни страны».
«Премьер-министр своим шагом доказал, что не является приглашенным гостем в нашей политической действительности и не является исполнительным директором правительства. Он готов и хочет быть политическим лицом»,- сказал Армен Ашотян в беседе с журналистами.
Говоря о существующих в стране проблемах, Армен Ашотян выделил три:
«Я вижу проблемы, связанные с безопасностью, справедливостью и эффективностью», - сказал он, выразив уверенность, что 6-месячная программа правительства будет способствовать их решению».