Նախագահը խոսել է «լուրջ փոփոխությունների» կարեւորության մասին - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանն ասել է, որ առաջիկա «երկու-երեք տարիները լինելու են շատ կարեւոր, շրջադարձային»:
Այդ մասին նախագահն ասել հունվարի 21-ին՝ հանդիպելով ՀՀԿ 16-րդ համագումարի երիտասարդական հավաքի մասնակիցների հետ:
«Այս տարի թեւակոխել ենք մեր պետականության, մեր հանրապետության երկրորդ 25-ամյակը: Այն իր արդյունավետությամբ պետք է մի քանի անգամ գերազանցի առաջին 25-ամյակին, որովհետեւ դրա համար բոլոր նախադրյալները կան:
Ձեռնամուխ լինելով սահմանադրական բարեփոխումներին, նպատակ ունեինք մեր երկրում բարձրացնել կառավարման արդյունավետության մակարդակը: Առաջին երկու-երեք տարիները լինելու են շատ կարեւոր, լինելու են շրջադարձային:
Ուրախ եմ, որ ՀՀ կառավարությունը վարչապետի գլխավորությամբ ձեռնամուխ է եղել համակարգային, կառուցվածքային բարեփոխումների: Առանց լուրջ փոփոխությունների մենք չենք կարողանալու ապահովել այն վիճակը, որին ձգտում է մեր ժողովուրդը, որին ձգտում ենք մենք բոլորս, եւ որի համար մենք պատրաստ ենք շատ բան անելու», - ասել է Սերժ Սարգսյանը:

Yerevan/Mediamax/. President of Armenia Serzh Sargsyan said that the next "two or three years will be very important, a turning point”.
The President made this statement on January 21 at the meeting with young participants of the 16th convention of the Republican Party of Armenia.
“This year we begin the second 25-year period of our statehood. It should excel the first 25 years in productivity by several times, for which we have all necessary preconditions.
By undertaking constitutional amendments we aimed to increase efficiency of governance in our country. The next two or three years will be very important, will be a turning point.
I am happy that Armenian Government, headed by the Prime Minister, is working on systemic and structural reforms. Without serious changes we’ll be unable to achieve the state of affairs that our people want, that we all want. We are ready to make plenty of effort for it,” Serzh Sargsyan said.