«Օհանյան-Րաֆֆի-Օսկանյան» դաշինքը հուշագիր է ստորագրել - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Երեւանում այսօր ստորագրվել է «Օհանյան-Րաֆֆի-Օսկանյան» դաշինքի ստեղծման համաձայնագիրը:
ՀՀ պաշտպանության նախկին նախարար Սեյրան Օհանյանը, ՀՀ նախկին արտգործնախարար, «Համախմբում» կուսակցության ղեկավար Վարդան Օսկանյանը եւ «Ժառանգություն» կուսակցության նախագահ Րաֆֆի Հովհաննիսյանն առաջիկա խորհրդարանական ընտրություններին կմասնակցեն միասնական դաշինքով:
Դաշինքի անդամները հայտարարել են, որ գիտակցում են երկրի ներքին ու արտաքին մարտահրավերներին դիմագրավելու համար նոր որակի իշխանության ձեւավորման անհրաժեշտությունը եւ երկրում ստեղծված իրավիճակից դուրս գալու համար մի կողմ են դնում անձնական հավակնություններն ու առաջնորդվում բացառապես պետական շահով:
Սեյրան Օհանյանն ասել է, որ դաշինքի անդամները ներդնելու են իրենց փորձըˋ կառավարման համակարգում փոփոխություններ իրականացնելու համար, փորձելու են վերացնել իշխանությունների ու քաղաքացիների միջեւ եղած անջրպետն ու առաջ տանել տնտեսության բոլոր ուղղությունները:
«Մենք ուշադրություն ենք դարձնելու յուրաքանչյուր քաղաքացու անձնական արժանապատվությանը: Իմ ղեկավարման տարիներին նույն հարթության վրա են եղել զինվորն ու ՀՀ յուրաքանչյուր քաղաքացի, որովհետեւ մենք միասին ենք կերտում Հայաստանի անվտանգությանը»,- ասել է Սեյրան Օհանյանը:
Վարդան Օսկանյանն էլ նկատել է, որ դաշինքի երեք անդամներն իրենց գործունեությամբ կանգնած են եղել անկախ Հայաստանի եւ Արցախի կերտման ակունքներում:
«Սա մեր հազվագյուտ առիթներից մեկն է՝ երկրում իրավիճակ փոխելու համար: Մենք չենք կասկածում, որ շատ արագ կարող ենք շատ բան փոխել Հայաստանում»,- ասել է Վարդան Օսկանյանը:
Րաֆֆի Հովհաննիսյանն էլ հայտարարել է, որ «դաշինքը մտնում է անհավանական պայքարի մեջ»:
«Օհանյան-Րաֆֆի-Օսկանյան» դաշինքում են նաեւ «Ժողովրդական», «Արդարություն» կուսակցությունները, «Միացյալ հայեր», «Կարմիր բերետներ» եւ «Անկախ դատարաններ» ՀԿ-ները։

Yerevan/Mediamax/. The Agreement on Formation of Ohanyan-Raffi-Oskanyan Alliance was signed today in Yerevan.
Former Minister of Defense of Armenia Seyran Ohanyan, former Foreign Minister of Armenia, and leader of Unity Party Vardan Oskanyan and Leader of Heritage Party Raffi Hovhannisyan will participate in the upcoming Parliamentary elections with a common bloc.
The members of the alliance stated that they were aware of the necessity of forming a qualitatively new government to tackle the internal and external challenges, so they decided to put aside their personal ambitions “to be guided only by state interest”, taking into consideration the current situation in Armenia.
Seyran Ohanyan said that the members of the alliance were going to use their experience to implement changes in the governance system, trying to eliminate the gap between the government and citizens and move forward all directions of the economy.
“We will attach importance to the dignity of every single citizen. Soldiers and Armenian citizens were at the same level during my tenure, as we built the security of our country together,” Seyran Ohanyan remarked.
Vardan Oskanyan observed that all the three members of the alliance had been at the origins of the establishment of independence in Armenia and Artsakh.
“This is an exceptional opportunity for us to bring about changes in this country. We have no doubt about the possibility of changing a lot in a short period of time,” Vardan Oskanyan said.