«Օհանյան-Րաֆֆի-Օսկանյան» դաշինքը հուշագիր է ստորագրել - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Երեւանում այսօր ստորագրվել է «Օհանյան-Րաֆֆի-Օսկանյան» դաշինքի ստեղծման համաձայնագիրը:
ՀՀ պաշտպանության նախկին նախարար Սեյրան Օհանյանը, ՀՀ նախկին արտգործնախարար, «Համախմբում» կուսակցության ղեկավար Վարդան Օսկանյանը եւ «Ժառանգություն» կուսակցության նախագահ Րաֆֆի Հովհաննիսյանն առաջիկա խորհրդարանական ընտրություններին կմասնակցեն միասնական դաշինքով:
Դաշինքի անդամները հայտարարել են, որ գիտակցում են երկրի ներքին ու արտաքին մարտահրավերներին դիմագրավելու համար նոր որակի իշխանության ձեւավորման անհրաժեշտությունը եւ երկրում ստեղծված իրավիճակից դուրս գալու համար մի կողմ են դնում անձնական հավակնություններն ու առաջնորդվում բացառապես պետական շահով:
Սեյրան Օհանյանն ասել է, որ դաշինքի անդամները ներդնելու են իրենց փորձըˋ կառավարման համակարգում փոփոխություններ իրականացնելու համար, փորձելու են վերացնել իշխանությունների ու քաղաքացիների միջեւ եղած անջրպետն ու առաջ տանել տնտեսության բոլոր ուղղությունները:
«Մենք ուշադրություն ենք դարձնելու յուրաքանչյուր քաղաքացու անձնական արժանապատվությանը: Իմ ղեկավարման տարիներին նույն հարթության վրա են եղել զինվորն ու ՀՀ յուրաքանչյուր քաղաքացի, որովհետեւ մենք միասին ենք կերտում Հայաստանի անվտանգությանը»,- ասել է Սեյրան Օհանյանը:
Վարդան Օսկանյանն էլ նկատել է, որ դաշինքի երեք անդամներն իրենց գործունեությամբ կանգնած են եղել անկախ Հայաստանի եւ Արցախի կերտման ակունքներում:
«Սա մեր հազվագյուտ առիթներից մեկն է՝ երկրում իրավիճակ փոխելու համար: Մենք չենք կասկածում, որ շատ արագ կարող ենք շատ բան փոխել Հայաստանում»,- ասել է Վարդան Օսկանյանը:
Րաֆֆի Հովհաննիսյանն էլ հայտարարել է, որ «դաշինքը մտնում է անհավանական պայքարի մեջ»:
«Օհանյան-Րաֆֆի-Օսկանյան» դաշինքում են նաեւ «Ժողովրդական», «Արդարություն» կուսակցությունները, «Միացյալ հայեր», «Կարմիր բերետներ» եւ «Անկախ դատարաններ» ՀԿ-ները։

Блок «Оганян-Раффи-Осканян» подписал меморандум - Mediamax.am
Ереван/Медиамакс/. В Ереване сегодня было подписано соглашение о создании блока «Оганян-Раффи-Осканян».
Экс-министр обороны Армении Сейран Оганян, экс-глава МИД Армении, лидер партии «Единение» Вардан Осканян и лидер партии «Наследие» Раффи Ованнисян на предстоящие парламентские выборы пойдут единым блоком.
Члены блока заявили, что осознают необходимость формирования власти нового качества для преодоления внутренних и внешних вызовов и ради выхода из сложившейся ситуации готовы отложить личные амбиции и руководствоваться исключительно государственными интересами.
Сейран Оганян сказал, что члены блока приложат свой опыт для осуществления изменений в системе правления, постараются ликвидировать разрыв между властью и гражданами и развить все отрасли экономики.
«Мы будем внимательны к достоинству каждого гражданина. В годы моего управления на одной плоскости находились и солдаты, и каждый гражданин, потому что мы вместе строили безопасность Армении», - сказал Сейран Оганян.
Вардан Осканян в свою очередь отметил, что все три участника блока стояли у истоков создания независимой Армении и Арцаха.
«Это одна из редких возможностей изменить ситуацию в стране. Мы не сомневаемся, что очень скоро сможем многое изменить в Армении», - сказал Вардан Осканян.
Раффи Ованнисян же заявил, что блок «вступает в невероятную борьбу».
В состав блока «Оганян-Раффи-Осканян» вошли также Народная партия и партия «Справедливость», а также общественные организации «Объединенные армяне», «Красные береты» и «Независимые суды».