Մեկնարկել է Սերժ Սարգսյանի այցը Մալթա - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր աշխատանքային այցով ժամանել է Մալթա` Եվրոպական ժողովրդական կուսակցության (ԵԺԿ) համագումարի նիստերին եւ գագաթաժողովին մասնակցելու նպատակով:
Մինչ համագումարի մեկնարկը ՀՀ նախագահը հանդիպել է Վալետայի քաղաքապետ Ալեքսեյ Դինգլի, Մալթայի խորհրդարանականների եւ հայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ:
Սերժ Սարգսյանը ծաղկեպսակ է դրել Վալետայի կենտրոնում գտնվող հայկական խաչքարի մոտ, որը տեղադրվել է 2009թ. դեկտեմբերին` ի նշան երախտագիտության այն աջակցության համար, որ ցուցաբերվել է 1375թ. Կիլիկյան Հայաստանից այս կղզում ապաստան գտած եւ 1915թ. Հայոց ցեղասպանությունից փրկված հայերին:

Serzh Sargsyan begins the visit to Malta - Mediamax.am
Yerevan/Mediamax/. President of Armenia Serzh Sargsyan arrived in Malta on a working visit today, with the purpose of attending the European People’s Party (EPP) Congress.
Before the start of the congress, Armenian President had a meeting with Valetta Mayor Alexiei Dingli, MPs, and representatives of Armenian community of Malta.
Serzh Satgsyan laid a wreath at the Armenian khachkar in the center of Valetta, which was placed in December 2009 to commemorate the gratitude for the support provided to the Armenians who found shelter in Malta after escaping from Armenian Kingdom of Cilicia in 1375 and the survivors of the Armenian Genocide in 1915.