Մեկնարկել է Սերժ Սարգսյանի այցը Մալթա - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր աշխատանքային այցով ժամանել է Մալթա` Եվրոպական ժողովրդական կուսակցության (ԵԺԿ) համագումարի նիստերին եւ գագաթաժողովին մասնակցելու նպատակով:
Մինչ համագումարի մեկնարկը ՀՀ նախագահը հանդիպել է Վալետայի քաղաքապետ Ալեքսեյ Դինգլի, Մալթայի խորհրդարանականների եւ հայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ:
Սերժ Սարգսյանը ծաղկեպսակ է դրել Վալետայի կենտրոնում գտնվող հայկական խաչքարի մոտ, որը տեղադրվել է 2009թ. դեկտեմբերին` ի նշան երախտագիտության այն աջակցության համար, որ ցուցաբերվել է 1375թ. Կիլիկյան Հայաստանից այս կղզում ապաստան գտած եւ 1915թ. Հայոց ցեղասպանությունից փրկված հայերին:

Президент Армении встретился с мэром Валетты - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Президент Армении Серж Саргсян прибыл в Мальту с рабочим визитом для участия в саммите Европейской народной партии (ЕНП).
До начала съезда президент Армении встретился с мэром Валетты Алексеем Дингли, с мальтийскими парламентариями и представителями армянской общины.
Серж Саргсян возложил венок к армянскому хачкару в центре Валетты, который был установлен в декабре 2009 года в знак благодарности за помощь армянам, нашедшим приют на острове: как бежавшим в 1375 г. из Киликийской Армении, так и спасшимся в ходе Геноцида 1915 года.