«Մեր թիմն առաջարկում է ստեղծել նոր մեքենա», ասել է Վիգեն Սարգսյանը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի Հանրապետական կուսակցության (ՀՀԿ) ցուցակը գլխավորող պաշտպանության նախարար Վիգեն Սարգսյանն ասել է, որ «մենք ցանկանում ենք փոխել այն մեքենան, որը մեր տնտեսության շարժիչ ուժն է»:
Մրցակից կուսակցությունների խոստումները աշխատավարձերի ու թոշակների բարձրացման մասին նա համարել է «վտանգավոր տնտեսության ապագայի համար»:
«Բայց անգամ եթե ենթադրենք, որ հրաշք տեղի կունենա եւ այդ բոլոր միջոցները կգտնվեն, նման խոստումները ես համեմատում եմ հին, անսարք մեքենայի անվադողերը փոխելու ցանկության հետ: Իսկ մեր թիմն առաջարկում է ստեղծել նոր մեքենա», - մարտի 29-ին «Շանթ» հեռուստաընկերության եթերում ասել է Վիգեն Սարգսյանը:
Նա ասել է, որ Հայաստանի կառավարությունը վեց ամսվա ընթացքում «կտրուկ տարբերություն» է ապահովել եւ ապրիլի 2-ին ժողովրդի վստահությունը ստանալու դեպքում շարունակելու է զարգացնել հաջողությունները:
Մեկնաբանելով առաջարկները պրոֆեսիոնալ բանակին անցնելու վերաբերյալ, Վիգեն Սարգսյանը դրանք որակել է որպես «սադրանք՝ ուղղված մեր ազգային անվտանգության դեմ»: Նա մանրամասնել է, որ սպաների եւ պայմանագրային զինծառոյողների աշխատավարձերը եռապատկելու խոստումները իրատեսական չեն: Բացի դրանից, նկատել է նախարարը, անցումը զուտ պայմանագրային ծառայությունը փաստացի կկազմալուծի պահեստազորի ինստիտուտը:
Պաշտպանության նախարարն ասել է, որ ունի խորքային ծրագիր, որի մասին դիտավորյալ չի խոսել նախընտրական շրջանում: «Եթե մեր թիմը ապրիլի 2-ի ընտրություններում հաջողության հասնի, ապրիլի 15-ին հանրային լայն քննարկման կներկայացնեմ այդ ծրագիրը, որով նախատեսվում է մեծ առավելություններ տալ իրենց պարտքը առաջնագծում կատարող զինծառայողներին», - տեղեկացրել է Վիգեն Սարգսյանը:

«Наша команда предлагает создать новую машину», сказал Виген Саргсян - Mediamax.am
Ереван/Медиамакс/. Возглавляющий предвыборный список Республиканской партии Армении (РПА) министр обороны Виген Саргсян сказал, что «наша команда хочет изменить машину, которая является движущей силой нашей экономики».
Обещания конкурентов о повышении зарплат и пенсий он назвал «опасными для экономики страны».
«Но даже если мы предположим, что произойдет чудо, и все эти средства найдутся, подобные обещания я бы сравнил с желанием заменить шины на старой, сломанной машине. А наша команда предлагает создать новую машину», - сказал Виген Саргсян 29 марта в эфире телекомпании «Шант».
Он сказал, что правительство Армении за шесть месяцев осуществило «значительные изменения», и в случае, если народ 2 апреля выразит ему доверие, продолжит развивать свои успехи.
Комментируя предвыборные предложения о переходе на профессиональную армию, Виген Саргсян назвал их «провокациями против нашей национальной безопасности». Он отметил, что обещания утроить зарплаты офицерам и контрактным служащим не являются реалистичными. Кроме того, министр подчеркнул, что переход на полностью профессиональную армию фактически разрушит институт резервистов.
Министр обороны сказал, что у него готова масштабная программа, о которой он намеренно не говорил в предвыборный период. «Если наша команда добьется успеха на выборах 2 апреля, 15 апреля я представлю эту программу на широкое общественное обсуждение. Программа предусматривает предоставить большие преимущества военнослужащим, выполняющим свой долг на передовой», - сообщил Виген Саргсян.