Կամո Արեյանը վերընտրվել է Երեւանի փոխքաղաքապետ
Երեւան: Մեդիամաքս: Երեւանի ավագանու այսօրվա արտահերթ նիստում Կամո Արեյանը վերընտրվել է քաղաքապետի առաջին տեղակալի պաշտոնում՝ ձայների 45 կողմ, 5 դեմ եւ 12 ձեռնպահ հարաբերակցությամբ:
Երեւանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը, առաջարկելով քաղաքապետի առաջին տեղակալ ընտրել Կամո Արեյանին, ընդգծել է, որ Կամո Արեյանի փորձը մեծ է Երեւան քաղաքի պետական կառավարման եւ ինքնակառավարման գործում:
Կամո Արեյանը Երեւանի քաղաքապետի տեղակալի պաշտոնը զբաղեցրել է 1997-2001 թթ., իսկ 1998թ. փետրվար-մայիսին եղել է Երեւանի քաղաքապետի պաշտոնակատար։ 2001-2003 թթ. աշխատել է ՀՀ տարածքային կառավարման նախարարությունում: 2003-ից մինչ օրս զբաղեցնում է Երեւանի քաղաքապետի առաջին տեղակալի պաշտոնը:
Ավագանու այսօրվա նիստում Երեւանի քաղաքապետի տեղակալներ են վերանշանակվել նաեւ Վահե Նիկոյանը, Դավիթ Օհանյանը եւ Արամ Սուքիասյանը:

Каро Ареян переизбран вице-мэром Еревана
Ереван /Медиамакс/. На внеочередном заседании Совета старейшин Еревана Каро Ареян был переизбран сегодня первым заместителем мэра с соотношением голосов 45 «за», 5 «против» и 12 воздержавшихся.
Предложив кандидатуру Камо Ареяна, мэр Еревана Тарон Маргарян подчеркнул, что он обладает большим опытом.
Камо Ареян занимал пост заместителя мэра в 1997-2001 гг., а в феврале-мае 1998 г. был исполняющим обязанности мэра Еревана. В 2001-2003 гг. работал в министерстве территориального управления Армении. С 2003 г. по сей день занимает пост первого заместителя мэра г.Ереван.
На сегодняшнем заседании Совета старейшин заместителями мэра Еревана были переизбраны Ваге Никоян, Давид Оганян и Арам Сукиасян.