Կամո Արեյանը վերընտրվել է Երեւանի փոխքաղաքապետ
Երեւան: Մեդիամաքս: Երեւանի ավագանու այսօրվա արտահերթ նիստում Կամո Արեյանը վերընտրվել է քաղաքապետի առաջին տեղակալի պաշտոնում՝ ձայների 45 կողմ, 5 դեմ եւ 12 ձեռնպահ հարաբերակցությամբ:
Երեւանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը, առաջարկելով քաղաքապետի առաջին տեղակալ ընտրել Կամո Արեյանին, ընդգծել է, որ Կամո Արեյանի փորձը մեծ է Երեւան քաղաքի պետական կառավարման եւ ինքնակառավարման գործում:
Կամո Արեյանը Երեւանի քաղաքապետի տեղակալի պաշտոնը զբաղեցրել է 1997-2001 թթ., իսկ 1998թ. փետրվար-մայիսին եղել է Երեւանի քաղաքապետի պաշտոնակատար։ 2001-2003 թթ. աշխատել է ՀՀ տարածքային կառավարման նախարարությունում: 2003-ից մինչ օրս զբաղեցնում է Երեւանի քաղաքապետի առաջին տեղակալի պաշտոնը:
Ավագանու այսօրվա նիստում Երեւանի քաղաքապետի տեղակալներ են վերանշանակվել նաեւ Վահե Նիկոյանը, Դավիթ Օհանյանը եւ Արամ Սուքիասյանը:

Yerevan /Mediamax/. With 45 votes for, 5 against and 12 abstentions Kamo Areyan was reelected as First Deputy Mayor of Yerevan at the special session of Council of Elders today.
Suggesting Kamo Areyan’s candidacy, Mayor of Yerevan Taron Margaryan emphasized that Areyan had great experience in state and local governance systems.
Kamo Areyan was Deputy Mayor of Yerevan in 1997-2001. He took the position of the acting Mayor of Yerevan in 1998, February-May. The Deputy Mayor worked in Armenian Ministry of Territorial Administration and Development in 2001-2003. Areyan has been First Deputy Mayor of Yerevan since 2003.
Vahe Nikoyan, Davit Ohanyan and Aram Sukiasyan were reappointed Deputies of Yerevan Mayor at the special session today.