ՀՀ նախագահն առանձնացրել է քաղաքական գործչի հիմնական հատկանիշները - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի Հանրապետական կուսակցության «Անդրանիկ Մարգարյան» քաղաքական դպրոցի ուսանողների հետ հանդիպմանը ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանն առանձնացրել է երեք հատկանիշ, որը պետք է ունենա քաղաքական գործիչը:
Հոկտեմբերի 26-ի երեկոյան կայացած հանդիպմանը Սերժ Սարգսյանը, մասնավորապես, ասել է.
«Նախ՝ քաղաքական գործիչը պետք է կարողանա թիմ ձեւավորել: Քաղաքականությունը ենթադրում է ամուր թիմի առկայություն:
Երկրորդը՝ քաղաքական գործիչը պետք է շատ հավասարակշռված եւ հանդուրժող լինի: Նա պետք է հասկանա, որ եթե մտնում է մեծ քաղաքականություն, ապա միշտ լինելու է քննադատության թիրախ: Ով չի կարողանում ընկալել այդ քննադատությունն ու պահպանել հավասարակշռություն, չի կարող հասնել հաջողությունների:
Հաջորդ հատկանիշը քաղաքական գործիչների համար այն է, որ նրանք պետք է ունենան իրավիճակը գնահատելու շատ մեծ ունակություն»:

Президент Армении выделил основные качества политика - Mediamax.am
Ереван/Медиамакс/. На встрече со слушателями политической школы «Андраник Маргарян» Республиканской партии Армении президент Армении Серж Саргсян выделил три важных качества, которыми должен обладать политический деятель.
На состоявшейся вечером 26 октября встрече Серж Саргсян, в частности, отметил:
«Во-первых, политический деятель должен суметь собрать команду. Политика предполагает наличие сплоченной команды.
Во-вторых, политический деятель должен быть очень уравновешенным и толерантным. Он должен понимать, что вступая в большую политику, всегда будет мишенью для критики. Тот, кто не может воспринимать эту критику и сохранять равновесие, не сможет достигнуть успехов.