ՀՀ նախագահն առանձնացրել է քաղաքական գործչի հիմնական հատկանիշները - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի Հանրապետական կուսակցության «Անդրանիկ Մարգարյան» քաղաքական դպրոցի ուսանողների հետ հանդիպմանը ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանն առանձնացրել է երեք հատկանիշ, որը պետք է ունենա քաղաքական գործիչը:
Հոկտեմբերի 26-ի երեկոյան կայացած հանդիպմանը Սերժ Սարգսյանը, մասնավորապես, ասել է.
«Նախ՝ քաղաքական գործիչը պետք է կարողանա թիմ ձեւավորել: Քաղաքականությունը ենթադրում է ամուր թիմի առկայություն:
Երկրորդը՝ քաղաքական գործիչը պետք է շատ հավասարակշռված եւ հանդուրժող լինի: Նա պետք է հասկանա, որ եթե մտնում է մեծ քաղաքականություն, ապա միշտ լինելու է քննադատության թիրախ: Ով չի կարողանում ընկալել այդ քննադատությունն ու պահպանել հավասարակշռություն, չի կարող հասնել հաջողությունների:
Հաջորդ հատկանիշը քաղաքական գործիչների համար այն է, որ նրանք պետք է ունենան իրավիճակը գնահատելու շատ մեծ ունակություն»:

Yerevan /Mediamax/. Within the frames of the meeting with students of Andranik Margaryan Political School of the Republican Party of Armenia, President of Armenia Serzh Sargsyan outlined the main characteristics that any political figure should have.
During the meeting on the evening of October 26, President Sargsyan particularly said:
“First of all, a political figure should be able to form a team. Political activity requires strong team.
Secondly, a political figure should be very balanced and tolerant. He/she should understand that once you are in professional politics, you will always be a target for criticism. You will never succeed if you have no ability to perceive criticism and stay balanced at the same time.