Սերժ Սարգսյանը նկարագրել է Հայաստանի չորրորդ նախագահին - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանի պատկերացմամբ, Հայաստանի ապագա նախագահը պետք է «անկողմնակալ մարդ լինի, ով երբեք քաղաքականությամբ չի զբաղվել եւ կուսակցության անդամ չի եղել»:
Սերժ Սարգսյանն այդ մասին ասել է հունվարի 16-ին՝ մտավորականության ներկայացուցիչների հետ հանդիպմանը:
Նրա նկատել է, որ «խոսք պետք է գնա մի անհատի մասին, ով անցած ճանապարհ ունի, ունի ճանաչում եւ՛ երկրի ներսում, եւ՛ դրսում, կարող է պատշաճ մակարդակով, ըստ արժանվույն ներկայացնել Հայաստանն արտերկրում»:
Մամուլում շրջանառվող լուրերի համաձայն, ՀՀ նախագահի հավանական թեկնածուն Մեծ Բրիտանիայում Հայաստանի դեսպան Արմեն Սարգսյանն է:

Серж Саргсян описал четвертого президента Армении - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Президент Армении Серж Саргсян считает, что будущий президент Армении должен быть «беспристрастным человеком, который никогда не занимался политикой и не является членом какой-либо партии».
Об этом Серж  Саргсян заявил 16 января, на встрече с представителями интеллигенции.
Он отметил, что «речь должна идти о личности, прошедшей долгий путь. Это должен быть человек, который известен как внутри страны, так и за ее пределами, может на должном уровне и достойно представить Армению за рубежом».
Согласно сведениям, муссирующимся в прессе, вероятным кандидатом на должность президента Армении является посол Армении в Великобритании Армен Саргсян.