Սերժ Սարգսյանը նկարագրել է Հայաստանի չորրորդ նախագահին - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանի պատկերացմամբ, Հայաստանի ապագա նախագահը պետք է «անկողմնակալ մարդ լինի, ով երբեք քաղաքականությամբ չի զբաղվել եւ կուսակցության անդամ չի եղել»:
Սերժ Սարգսյանն այդ մասին ասել է հունվարի 16-ին՝ մտավորականության ներկայացուցիչների հետ հանդիպմանը:
Նրա նկատել է, որ «խոսք պետք է գնա մի անհատի մասին, ով անցած ճանապարհ ունի, ունի ճանաչում եւ՛ երկրի ներսում, եւ՛ դրսում, կարող է պատշաճ մակարդակով, ըստ արժանվույն ներկայացնել Հայաստանն արտերկրում»:
Մամուլում շրջանառվող լուրերի համաձայն, ՀՀ նախագահի հավանական թեկնածուն Մեծ Բրիտանիայում Հայաստանի դեսպան Արմեն Սարգսյանն է:

Yerevan /Mediamax/. According to Armenian President Serzh Sargsyan, the next president of Armenia should “be an impartial person, who has never been involved in politics and has never been a member of a political party”.
Serzh Sargsyan said this during the meeting with Armenian public figures on January 16.
He noted that “we should consider a prominent person, respected inside in the country, who will be also able to represent Armenia with dignity abroad.”
According to the rumors on Armenian media, Ambassador of Armenia to the UK Armen Sarkissian will be nominated for the President.
The fourth president of the Republic of Armenia will be elected by the National Assembly of Armenia in March, 2018.