Ազգային ժողովը վավերացրեց ՀՀ-ԵՄ համաձայնագիրը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի Ազգային ժողովն այսօր միաձայն՝ 95 կողմ ձայնով, վավերացրել է կառավարության ներկայացրած՝ ՀՀ-ԵՄ Համապարփակ եւ ընդլայնված գործընկերության համաձայնագիրը:
ՀՀ ԱԳ նախարարի տեղակալ Կարեն Նազարյանն օրերս ասել էր, որ Հայաստանի կողմից ՀՀ-ԵՄ նոր համաձայնագրի վավերացման գործընթացն ավարտին հասցնելուց եւ այդ մասին ԵՄ կողմին ծանուցելուց հետո հնարավոր կլինի գործարկել համաձայնագրի ժամանակավոր կիրարկման դրույթը:
Այն, մինչեւ ԵՄ անդամ երկրների կողմից համաձայնագրի ուժի մեջ մտնելու համար անհրաժեշտ ներպետական ընթացակարգերն ավարտին հասցնելը, հնարավորություն կընձեռի կիրարկելու համաձայնագրի դրույթների մեծ մասը։

Yerevan/Mediamax/. The Armenian National Assembly has unanimously ratified the Armenia-EU Comprehensive and Enhanced Partnership Agreement today, with 95 MPs voting "yes”.
Armenia to apply CEPA provisionally
Deputy Foreign Minister of Armenia Garen Nazarian has stated recently that once Armenia completes ratification of the agreement and notifies the EU, it will be possible to apply the agreement provisionally.
The corresponding clause of the agreement will allow observing the majority of CEPA provisions before the EU member states complete internal procedures necessary for the agreement to come into force.