Փաշինյանը գիշերը հանդիպել է Ծառուկյանին - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Այսօր ժամը 02:00-ին ԱԺ պատգամավոր Նիկոլ Փաշինյանը իր ֆեյսբուքյան էջում տեղեկացրել է, որ հանդիպում է ունեցել Գագիկ Ծառուկյանի հետ։
«Քննարկեցինք ստեղծված ներքաղաքական վիճակը եւ հնարավոր լուծումները։ Քննարկումները կշարունակվեն», - գրել է Փաշինյանը:
Ապրիլի 25-ին Բարգավաճ Հայաստան կուսակցության քաղաքական խորհուրդը հաղորդագրություն էր տարածել, որում ասված էր.
«Հաշվի առնելով այն հանգամանքը, որ «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցությունը՝ նախագահ Գագիկ Ծառուկյանի գլխավորությամբ հայտարարել էր, որ միանում է համաժողովրդական ընդվզման ալիքին եւ կանգնած է ժողովրդի կողքին, կոչ ենք անում մեր բոլոր կուսակիցներին հանրապետության բոլոր մարզերում եւ մայրաքաղաք Երեւանում մոբիլիզացվել եւ դուրս գալ փողոց, լինել ժողովրդի կողքին: Մենք մշտապես եղել եւ լինելու ենք մեր ազգի եւ հայրենակիցների կողքին»:

Пашинян встретился ночью с Царукяном - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Сегодня в 02:00 часов депутат Национального собрания Никол Пашинян сообщил на своей странице в Facebook, что встретился с Гагиком Царукяном.
«Мы обсудили сложившуюся внутриполитическую ситуацию и возможные решения. Обсуждения продолжатся»,- написал Пашинян.
25 апреля политический совет партии «Процветающая Армения» распространил сообщение, в котором говорилось:
«Учитывая то обстоятельство, что партия «Процветающая Армения» во главе с Гагиком Царукяном объявила, что присоединяется к волне всенародного восстания и стоит рядом с народом, мы призываем всех членов нашей партии во всех марзах республики и в Ереване мобилизоваться и выйти на улицу, быть рядом с народом. Мы всегда были и будем рядом с нашей нацией и нашими соотечественниками».