Վարչապետը խոսել է արտահերթ ընտրությունների կարեւորության մասին - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այսօր ասել է, որ «մեզ համար առաջնահերթ նշանակություն ունեն արտահերթ խորհրդարանական ընտրությունները, ինչի համար անհրաժեշտ է ապահովել օրենսդրական եւ տեխնիկական համապատասխան պայմաններ՝ ընտրություններն ազատ եւ արդար կազմակերպելու եւ անցկացնելու նպատակով»:
Այս մասին վարչապետն ասել է ԵԽԽՎ համազեկուցողների հետ հանդիպմանը:
Կառավարության ղեկավարի խոսքով՝ Հայաստանում վերջին երկու տասնամյակում ընտրությունները չեն արտահայտել ժողովրդի կամքը, եւ բոլոր խնդիրների լուծումը պետք է սկսել այստեղից:
«Մեր կառավարության ամենամեծ առաքելությունն է ժողովրդին վերադարձնել իշխանությունը ձեւավորելու իր անառարկելի իրավունքը: Ժողովրդավարության հաստատման կարեւոր փուլ եմ համարում ոչ միայն ազատ, արդար եւ ժողովրդավարական ճանապարհով իշխանության գալը, այլեւ հեռանալը»,- շեշտել է Նիկոլ Փաշինյանը:

Премьер-министр Армении заявил о важности внеочередных выборов - Mediamax.am
Ереван/Медиамакс/. Премьер-министр Армении Никол Пашинян заявил сегодня, что «для нас первоочередное значение имеют внеочередные выборы в парламент, и необходимо обеспечить соответствующие законодательные и технические условия, с целью организации и проведения свободных и честных выборов».
Об этом премьер-министр заявил на встрече с содокладчиками ПАСЕ.
По словам главы правительства, за последние 20 лет выборы не отражали волю народа, и решение всех проблем нужно начинать отсюда.
«Самая большая миссия нашего правительства – вернуть народу его безоговорочное право на формирование власти. Важным этапом утверждения демократии я считаю не только приход к власти свободным, честным и демократическим путем, но и уход от нее»,- подчеркнул Никол Пашинян.