Վարչապետը խոսել է արտահերթ ընտրությունների կարեւորության մասին - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այսօր ասել է, որ «մեզ համար առաջնահերթ նշանակություն ունեն արտահերթ խորհրդարանական ընտրությունները, ինչի համար անհրաժեշտ է ապահովել օրենսդրական եւ տեխնիկական համապատասխան պայմաններ՝ ընտրություններն ազատ եւ արդար կազմակերպելու եւ անցկացնելու նպատակով»:
Այս մասին վարչապետն ասել է ԵԽԽՎ համազեկուցողների հետ հանդիպմանը:
Կառավարության ղեկավարի խոսքով՝ Հայաստանում վերջին երկու տասնամյակում ընտրությունները չեն արտահայտել ժողովրդի կամքը, եւ բոլոր խնդիրների լուծումը պետք է սկսել այստեղից:
«Մեր կառավարության ամենամեծ առաքելությունն է ժողովրդին վերադարձնել իշխանությունը ձեւավորելու իր անառարկելի իրավունքը: Ժողովրդավարության հաստատման կարեւոր փուլ եմ համարում ոչ միայն ազատ, արդար եւ ժողովրդավարական ճանապարհով իշխանության գալը, այլեւ հեռանալը»,- շեշտել է Նիկոլ Փաշինյանը:

Yerevan /Mediamax/. Prime Minister of Armenia Nikol Pashinyan said today that “he prioritizes organizing and holding of free and just snap parliamentary elections, which require relevant legal and technical conditions.”
Prime Minister Pashinyan said this at the meeting with PACE co-rapporteurs.
According to him, the elections in Armenia for the past 20 years haven’t reflected the will of the people.
“The most important mission of our government is giving the people their inalienable right to form the government. Both taking and leaving the power in free, just and democratic way is an essential stage of establishment of democracy in the country,” Nikol Pashinyan stressed.