«Հայաստանում հիմա կոռուպցիա չկա»,- ասել է Փաշինյանը» - Mediamax.am
«Ես կարող եմ դա ասել, քանի որ այժմ Հայաստանում հակակոռուպցիոն մթնոլորտ է: Իհարկե, կարող են լինեն որոշակի առանձին երեւույթներ՝ կոռուպցիոն անցյալի կոռուպցիոն մնացորդներ: Ցավոք, դա ապագայի երաշխիք չէ, սակայն կարծում եմ, որ այս մթնոլորտը, այս գործընթացը մեզ թույլ կտան երաշխավորել այս իրավիճակի շարունակությունը»,- ասել է ՀՀ կառավարության ղեկավարը RT հեռուստաալիքին տված հարցազրույցում:
Նիկոլ Փաշինյանը համոզմունք է հայտնել, որ Հայաստանի Հանրապետական կուսակցությունը չի կարող հաջողության հասնել ընտրություններին:
«Դա անիրական է: Նրանց վերադարձն այլեւս երբեք տեղի չի ունենա: Կարող են լինել այլ կուսակցություններ, այլ ուժեր, որոնք կարող են հաղթել ընտրություններում, սակայն նրանք (հանրապետականները) այլեւս երբեք ետ չեն գա՝ դա հաստատ է: Ամեն դեպքում, ես այդպես եմ զգում եւ վստահ եմ դրանում»,- ասել է վարչապետը:
Ինչ վերաբերում է «Ելք» դաշինքին, որի մաս է կազմում վարչապետի «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցությունը, ապա Նիկոլ Փաշինյանը նշել է, որ «այժմ դաշինքի ապագայի քննարկման փուլում ենք»:
«Կուսակցությունը, իհարկե, զարգանալու է անկախ մեր դաշինքի ապագայի սցենարից»,- պարզաբանել է կառավարության ղեկավարը:

Ереван /Медиамакс/. Премьер-министр Никол Пашинян сказал, что «в Армении сейчас нет коррупции».
«Я могу это сказать, потому что сейчас в Армении антикоррупционная атмосфера. Конечно, могут быть какие-то отдельные явления - коррупционные остатки коррупционного прошлого. К сожалению, это не гарантия на будущее, но я думаю, что эта атмосфера, этот процесс позволят нам гарантировать продолжение этой ситуации», - сказал глава правительства Армении в интервью телеканалу RT.
Никол Пашинян выразил уверенность, что Республиканская партия Армении не сможет добиться успеха на выборах.
«Это нереально. У них не будет никакого камбэка никогда. Могут быть другие партии, другие силы, которые могут выиграть на выборах, но они (республиканцы) уже никогда не придут назад - это точно. Во всяком случае, я так чувствую и я уверен в этом», - сказал премьер.
Что касается будущего блока «Елк», в который входит партия премьера «Гражданский договор», то Никол Пашинян отметил, что «мы сейчас в процессе обсуждения будущего блока».
«Партия, конечно же, будет развиваться независимо от сценария будущего нашего блока», - уточнил глава правительства.