Բոլոր հանցագործները պատժվելու են, վստահեցրել է վարչապետը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այսօր ասել է, որ «բոլոր հանցագործները ենթարկվելու են պատասխանատվության, ժողովրդից գողացված ամեն մի լումա վերադարձվելու է»:
Այսօր իր ֆեյսբուքյան էջում ուղիղ տեսաուղերձի ընթացքում կառավարության ղեկավարն ասել է, որ «որ ժողովրդական հեղափոխության հաղթարշավն այլընտրանք չունի»:
«Հայաստանում հաստատված է ժողովրդի իշխանությունը եւ չկա որեւէ ուժ, որն ի վիճակի կլինի կանգնեցնել ժողովրդական հեղափոխության հաղթանակը»,-  ասել է Նիկոլ Փաշինյանը:
Նա շեշտել է, որ բոլոր նրանք, ովքեր կփորձեն ժողովրդի ճանապարհին, «կհայտնվեն պատմության աղբանոցում»:
«Հայաստանում օրինականության հաստատումն այլընտրանք չունի: Պետության եւ ժողովրդի առաջ հանցագործություն կատարած բոլոր անձինք ենթարկվելու են պատասխանատվության: Բոլորը պատասխան են տալու իրենց արարքների համար՝ ՀՀ օրենսդրությամբ սահմանված կարգով, եղանակներով եւ ձեւերով: Մենք այս ողջ քաղաքական գործընթացը կազմակերպելու ենք ժողովրդից ստացած լիազորությունների սահմաններում, եւ այդ սահմանները չենք անցնելու: Մենք չենք ուզում ուրիշների ապօրինությունները փոխարինել մեր ապօրինություններով, չենք ուզում ուրիշների թալանը փոխարինել մեր թալանով, ուրիշների գողացածը տեղափոխել մեր գրպաններ, մենք ուզում ենք ուրիշների գողացածը տեղափոխել ՀՀ պետբյուջե եւ ծառայեցնել ժողովրդի կարիքներին»,-  ասել է Նիկոլ Փաշինյանը:
Վարչապետը հիշեցրել է, որ օգոստոսի 17-ին, ժամը 18.30-ին Հանրապետության հրապարակում կայանալու է հանրահավաք, որի ընթացքում ամփոփվելու է  «քաղաքացու իշխանության 100 օրը»:

Все преступники будут наказаны, заверил премьер - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Премьер-министр Армении Никол Пашинян заявил сегодня, что «все преступники будут подвергнуты ответственности, каждая копейка, украденная у народа, будет возвращена».
Сегодня в ходе прямого эфира на своей странице в Facebook глава правительства заявил, что «триумфу народной революции нет альтернативы».
«В Армении установлена власть народа, и нет силы, способной остановить победу народной революции»,- заявил Никол Пашинян.
Он подчеркнул, что все те, кто попытается встать на пути народа, «окажутся на помойке истории».
«Установлению законности в Армении нет альтернативы. Все лица, совершившие преступления перед государством и народом, будут привлечены к ответственности. Все ответят за содеянное в соответствии с законодательством Армении. Мы организуем весь этот политический процесс в рамках полномочий, полученных от народа, и не нарушим эти границы. Мы не хотим заменять чужое беззаконие своим беззаконием, не хотим заменять чужой грабеж своим грабежом и класть награбленное другими в свои карманы. Мы хотим перенести награбленное в госбюджет Армении и направить на нужды народа»,- заявил Никол Пашинян.
Премьер-министр напомнил, что 17 августа в 18:30 на Площади Республики состоится митинг, в ходе которого будут подведены итоги «100 дней власти граждан».