Ռոբերտ Քոչարյանը նոր կուսակցություն կստեղծի - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը հայտարարել է կուսակցություն ստեղծելու մտադրության մասին:
«Ես շատ լուրջ բաց եմ տեսնում ընդդիմադիր դաշտում եւ կարծում եմ, որ այդ բացը պետք է լրացնել՝ հանուն երկրի շահերի»,- ասել է Ռոբերտ Քոչարյանը «ՌԻԱ Նովոստի»-ին տված հարցազրույցում:
Խոսելով առաջիկա խորհրդարանական ընտրություններին մասին՝ նախկին նախագահն ընդգծել է, որ պարզապես մասնակցելու ժամանակ չունի:
«Ես անկուսակցական էի: Դա նշանակում է, որ ես պետք է զրոյից կուսակցություն ստեղծեմ, այլ ոչ թե վերականգնեմ այն, ինչը երբեւէ եղել է: Եվ ես կցանկանայի գնալ ընտրությունների նոր, թարմացված թիմի հետ: Սովորաբար որո՞նք են առաջին քայլերը, երբ ցանկանում ես թիմ հավաքել: Դու ուշադրություն ես դարձնում այն մարդկանց վրա, որոնց ճանաչում ես եւ շրջապատի վրա, որի հետ դու շփվել ու աշխատել ես»,- նշել է Ռոբերտ Քոչարյանը:
Նրա խոսքով՝ մյուս կողմից, հաշվի առնելով առկա իրավիճակը, անհրաժեշտ է ներգրավել նոր, տաղանդավոր, երիտասարդ եւ աշխույժ մարդկանց:
«Ոմանք, իհարկե, պետք է լինեն հին թիմից՝ մարդիկ, որոնց ճանաչում ես եւ որոնց հետ աշխատել ես: Սակայն, ի վերջո, անհրաժեշտ է հիմնվել նոր սերնդի վրա, ինչը հեշտ չէ եւ ժամանակ է պահանջում»,- հավելել է Ռոբերտ Քոչարյանը:

Yerevan/Mediamax/. Former president of Armenia Robert Kocharyan has announced that he plans to establish a new political party.
“I can see a significant vacuum in the opposition field and I believe it has to be filled for the benefit of the country,” Kocharyan said in the interview to RIA Novosti
Speaking of his unwillingness to take part in the upcoming early parliamentary elections, the former president explained he simply had no time to prepare.
“I was unaffiliated. It means I have to form a party from scratch, not restore what existed once. Additionally, I would like to participate in the elections with a new, refreshed team. What do you usually do first when you want to gather a team? You look at the people you know and worked with,” said Kocharyan.
However, he believes that in current situation he needs to involve new people, young, talented and energetic. “Of course I have to invite some members of my old team, whom I know well. But I also have to rely on the new generation, and it is far from easy. It requires times,” added Kocharyan.