Վիկտոր Սողոմոնյան. “Դա ցածրորակ քարոզչություն է”
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ երկրորդ նախագահի գրասենյակի ղեկավար Վիկտոր Սողոմոնյանը "ցածրորակ քարոզչություն է” անվանել "Ռեգնում” լրատվական գործակալության վերլուծականը, որում ասվում է, թե նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը սատարում է Հայաստանում ստվերային տնեսությանը:
Մեդիամաքս-ի խնդրանքով մեկնաբանելով հրապարակումը՝ Վիկտոր Սողոմոնյանն ասել է.
“Ընդհանուր առմամբ, կարող եմ միայն ափսոսանք հայտնել այն կապակցությամբ, որ “Ռեգնումը” ժամանակ առ ժամանակ սկսել է ծառայել որպես ցածրորակ քարոզչության ամբիոն: Ինչ վերաբերում է կոնկրետ հոդվածին, ապա այն ծիծաղելի է ոչ միայն բովանդակության անհեթեթության պատճառով, որը չի զիջում վերջերս հայտնված այն “տեղեկատվությանը”, թե Ռոբերտ Քոչարյանը կիպրոսյան կղզի է գնել, կամ էլ թե ամբողջ Կիպրոսն է գնել /հանճարեղ մի վարկած էլ կար. “Կիպրոսում կղզի է գնել”/”:
“Եթե դուք ծանոթ եք հոդվածի հեղինակին եւ գիտեք նրա որոշ բարեկամական կապերի մասին, ապա տնտեսության ստվերի, վարչական ռեսուրսի օգնությամբ երկիրը թալանելու եւ “կենտրոնական քաղաքական կլանների” մասին նրա դատողությունները, վստահ եմ, կստիպեն ձեզ ծիծաղել”,- Մեդիամաքս-ին ասել է ՀՀ երկրորդ նախագահի գրասենյակի ղեկավարը:

Head of the Office of the Armenian second President Victor Soghomonyan
Yerevan/Mediamax/. Head of the Office of the Armenian second President Victor Soghomonyan called the analytical article of "Regnum" information agency which read that Robert Kocharyan maintains a shadow economy in Armenia "low-grade propaganda".
Commenting on the publication upon Mediamax's request, Victor Soghomonyan said:
"Overall, I can only be sorry that "Regnum" information agency started serve a mouthpiece of a low-grade propaganda from time to time. As for the certain article, it's funny not only due to the absurdity of the content which isn't inferior to the recent "information" according to which Robert Kocharyan purchased either a Cyprus island or the whole Cyprus (there was a more genial version - "an island on Cyprus").
"If you know the author of the article and know some of his closest relatives, his reflections on the shadow economy, robbery of the country with the help of the administrative resource and "central political clans" may only evoke one's laughter", noted the head of the Office of the second Armenian President.