Վիկտոր Սողոմոնյան. “Դա ցածրորակ քարոզչություն է”
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ երկրորդ նախագահի գրասենյակի ղեկավար Վիկտոր Սողոմոնյանը "ցածրորակ քարոզչություն է” անվանել "Ռեգնում” լրատվական գործակալության վերլուծականը, որում ասվում է, թե նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը սատարում է Հայաստանում ստվերային տնեսությանը:
Մեդիամաքս-ի խնդրանքով մեկնաբանելով հրապարակումը՝ Վիկտոր Սողոմոնյանն ասել է.
“Ընդհանուր առմամբ, կարող եմ միայն ափսոսանք հայտնել այն կապակցությամբ, որ “Ռեգնումը” ժամանակ առ ժամանակ սկսել է ծառայել որպես ցածրորակ քարոզչության ամբիոն: Ինչ վերաբերում է կոնկրետ հոդվածին, ապա այն ծիծաղելի է ոչ միայն բովանդակության անհեթեթության պատճառով, որը չի զիջում վերջերս հայտնված այն “տեղեկատվությանը”, թե Ռոբերտ Քոչարյանը կիպրոսյան կղզի է գնել, կամ էլ թե ամբողջ Կիպրոսն է գնել /հանճարեղ մի վարկած էլ կար. “Կիպրոսում կղզի է գնել”/”:
“Եթե դուք ծանոթ եք հոդվածի հեղինակին եւ գիտեք նրա որոշ բարեկամական կապերի մասին, ապա տնտեսության ստվերի, վարչական ռեսուրսի օգնությամբ երկիրը թալանելու եւ “կենտրոնական քաղաքական կլանների” մասին նրա դատողությունները, վստահ եմ, կստիպեն ձեզ ծիծաղել”,- Մեդիամաքս-ին ասել է ՀՀ երկրորդ նախագահի գրասենյակի ղեկավարը:

Виктор Согомонян: “Это низкопробная пропаганда”
Ереван/Медиамакс/. Руководитель офиса второго президента Армении Виктор Согомонян назвал "низкопробной пропагандой” аналитическую статью ИА "Регнум”, в которой содержится утверждение о том, что Роберт Кочарян поддерживает в Армении теневую экономику.
По просьбе Медиамакс комментируя публикацию, Виктор Согомонян сказал:
“В целом, могу только выразить сожаление, что ИА «РЕГНУМ» время от времени стал служить рупором низкопробной пропаганды. Что касается конкретной статьи, то она смешна не только из-за абсурдности содержания, ничем не уступающей появившейся недавно «информации» о том, что Роберт Кочарян приобрел то ли кипрский остров, то ли весь Кипр (была вообще гениальная версия – «остров на Кипре»)”.
“Если вы знакомы с автором статьи и знаете о его некоторых ближайших родственных связях, то его рассуждения о тени в экономике, грабеже страны при помощи административного ресурса и «центральных политических кланах» могут вызвать у вас только смех”,- отметил руководитель офиса второго президента Армении.