Վիկտոր Սողոմոնյան. «Երկրորդ նախագահից երբեք չեմ լսել առաջադրվելու իր ցանկության մասին» - Mediamax.am
Վիկտոր Սողոմոնյան. «Երկրորդ նախագահից երբեք չեմ լսել առաջադրվելու իր ցանկության մասին»
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ երկրորդ նախագահի գրասենյակի ղեկավար Վիկտոր Սողոմոնյանը չի կարծում, որ Ռոբերտ Քոչարյանը կմասնակցի 2013 թվականի նախագահական ընտրություններին:
Այդ մասին Վիկտոր Սողոմոնյանն ասել է այսօր Մեդիամաքս-ի հետ հարցազրույցում:
«Երկրորդ նախագահից երբեք չեմ լսել առաջադրվելու իր ցանկության մասին: Ավելին, մի քանի անգամ նա հակառակն է ասել: Չեմ կարծում, որ նա կմասնակցի այս նախագահական ընտրություններին: Սակայն Ռոբերտ Քոչարյանն անպայման կտա իր գնահատականները ընթացիկ քաղաքական իրավիճակի վերաբերյալ արդեն մոտ ապագայում. նա ծրագրել էր արձագանքել առաջարկներից մեկին եւ փոքր հարցազրույց տալ», - ասել է գրասենյակի ղեկավարը:
Պատասխանելով Մեդիամաքս-ի հարցին` Վիկտոր Սողոմոնյանն հերքել է Ռոբերտ Քոչարյանի եւ ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի սպասվող հանդիպման մասին լուրերը:
«Ռոբերտ Քոչարյանն իրոք Մոսկվայում է, սակայն միայն ԱՖԿ Սիստեմայի տնօրենների խորհրդի նիստին մասնակցելու նպատակով: Վ. Պուտինի հետ հանդիպում ծրագրված չէ», - ասել է նա:

Виктор Согомонян: «Никогда не слышал от второго президента Армении о его желании баллотироваться» - Mediamax.am
7732 просмотров
Виктор Согомонян: «Никогда не слышал от второго президента Армении о его желании баллотироваться»
Ереван/Медиамакс/. Руководитель канцелярии второго президента Армении Виктор Согомонян не думает, что Роберт Кочарян примет участие в президентских выборах 2013 года.
Виктор Согомонян сказал об этом сегодня в интервью Медиамакс.
«Я никогда не слышал от второго президента о его желании баллотироваться. Более того, несколько раз он говорил об обратном. Не думаю, что он примет участие в предстоящих президентских выборах. Но о своих оценках текущей политической ситуации Роберт Кочарян обязательно выскажется уже в ближайшем будущем: он планировал откликнуться на одно из нескольких предложений и дать небольшое интервью», - заявил руководитель канцелярии.
Отвечая на вопрос Медиамакс, Виктор Согомонян опроверг сообщения о предстоящей встрече Роберта Кочаряна с президентом России Владимиром Путиным.
«Роберт Кочарян действительно находится в Москве, но только для участия в заседании Совета директоров АФК Система. Встреча с В.В. Путиным  не запланирована», - сказал он.