Ադրբեջանը հաղորդել է 8-ից 11 զինծառայողների կորստի մասին - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Բաքվի աղբյուրներն այսօր տեղեկություններ են տարածել ադրբեջանական զինված ուժերի կորուստների մասին:
Ըստ տարածված հաղորդագրությունների, 8 զինվորներ սպանվել են Արցախի եւ Ադրբեջանի շփման գծում, եւս 2-ը՝ հայ-ադրբեջանական սահմանին: Որոշ աղբյուրներ հայտնում են նաեւ դիպուկահարի կրակոցից զոհված մեկ զինծառայողի մասին:
Հուլիսի 31-ին ԼՂՀ Պաշտպանության բանակը տեղեկացրել էր, որ հակառակորդը ձեռնարկել էր հարձակում շփման գծի հյուսիսային ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասի մարտական հենակետի ուղղությամբ: Հարձակման հետեւանքով զոհվել էին երկու հայ զինծառայողներ:
«Դիրքապահ անձնակազմի կողմից հանդիպելով կազմակերպված դիմադրության, հակառակորդը կրելով բազմաթիվ կորուստներ` հետ է շպրտվել ելման դիրքեր»,- ասված էր ՊԲ տարածած հաղորդագրության մեջ:

Azerbaijan reports loss of 8 to 11 servicemen - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. Today Baku sources disseminated information on the casualties of Azerbaijani Armed Forces.
According to it, eight soldiers were killed on the contact line between Artsakh and Azerbaijan and two more - on the Armenian-Azerbaijani border. Several sources claim another serviceman was shot dead by a sniper.
On July 31, the NKR Defense Army informed that the rival had launched an attack in the military base of one of the military units to the north. Two Armenian servicemen were killed as a result of the attack.
“Meeting organized resistance by the forces on the line of contact, the rival incurred casualties and threw back to its starting positions”, the statement disseminated by the Defense Army reads.