Ադրբեջանը հաղորդել է 8-ից 11 զինծառայողների կորստի մասին - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Բաքվի աղբյուրներն այսօր տեղեկություններ են տարածել ադրբեջանական զինված ուժերի կորուստների մասին:
Ըստ տարածված հաղորդագրությունների, 8 զինվորներ սպանվել են Արցախի եւ Ադրբեջանի շփման գծում, եւս 2-ը՝ հայ-ադրբեջանական սահմանին: Որոշ աղբյուրներ հայտնում են նաեւ դիպուկահարի կրակոցից զոհված մեկ զինծառայողի մասին:
Հուլիսի 31-ին ԼՂՀ Պաշտպանության բանակը տեղեկացրել էր, որ հակառակորդը ձեռնարկել էր հարձակում շփման գծի հյուսիսային ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասի մարտական հենակետի ուղղությամբ: Հարձակման հետեւանքով զոհվել էին երկու հայ զինծառայողներ:
«Դիրքապահ անձնակազմի կողմից հանդիպելով կազմակերպված դիմադրության, հակառակորդը կրելով բազմաթիվ կորուստներ` հետ է շպրտվել ելման դիրքեր»,- ասված էր ՊԲ տարածած հաղորդագրության մեջ:

Азербайджан сообщил о потере от 8-и до 11 военнослужащих - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Бакинские источники распространили сегодня информацию о потерях в рядах вооруженных сил Азербайджана.
Согласно сообщениям, 8 военнослужащих были убиты на линии соприкосновения Нагорного Карабаха с Азербайджаном, еще 2 - на армяно-азербайджанской границе.
Некоторые источники сообщают также о гибели одного военнослужащего от пули снайпера.
31 июля пресс-служба Армии обороны НКР сообщила, что противник предпринял атаку в направлении позиций одной из воинских частей, расположенной на северном направлении линии соприкосновения. В результате нападения погибли двое армянских военнослужащих.
«Встретив организованное сопротивление, противник, понеся значительные потери, был отброшен на исходные позиции»,- говорилось в сообщении пресс-службы.