Սարգսյան-Ալիեւ հանդիպումը կարող է կայանալ մինչեւ տարեվերջ - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի եւ Ադրբեջանի նախագահ Սերժ Սարգսյանի եւ Իլհամ Ալիեւի հանդիպումը կարող է կայանալ մինչեւ տարեվերջ:
Այսօր Երեւանում այդ մասին ասել է ՀՀ արտգործնախարար Էդվարդ Նալբանդյանը` հանդես գալով ԵԱՀԿ Գործող նախագահ, Ուկրաինայի ԱԳ նախարար Լեոնիդ Կոժարայի հետ համատեղ մամուլի ասուլիսի ժամանակ:
Էդվարդ Նալբանդյանն ասել է, որ նախորդ նախատեսված հանդիպումը երկու նախագահների միջեւ տեղի չունեցավ ադրբեջանական կողմի պատճառով:
«Հիմա, կարծես թե, առկա է սկզբունքային պայմանավորվածություն եւ հասկացողություն, որ այդպիսի հանդիպումն անհրաժեշտ է, եւ պետք է աշխատել, որպեսզի այն կայանա մինչեւ տարեվերջ», - նշել է ՀՀ արտաքին գերատեսչության ղեկավարը:
Էդվարդ Նալբանդյանը տեղեկացրել է, որ հուլիսի 13-ին Վիեննայում Ադրբեջանի արտգործնախարար Էլմար Մամեդյարովի հետ հանդիպման ժամանակ քննարկվել են բանակցային գործընթացն առաջ մղելու հնարավորությունները եւ մոտակա ամիսների հանդիպումների ժամանակացույցը:

Armenian and Azerbaijani Presidents’ meeting may be held till late 2013 - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. The meeting of Armenian and Azerbaijani Presidents Serzh Sargsyan and Ilham Aliyev may be held till late 2013.
Armenian Foreign Minister Edward Nalbandian stated this addressing a joint press conference with OSCE Chairperson-in-Office and Ukrainian Foreign Minister Leonid Kozhara in Yerevan today.
Edward Nalbandian said that the meeting scheduled earlier between the two presidents didn't take place because of the Azerbaijani side.
“It seems now there is a principal agreement and understanding that such a meeting is needed and we should work to hold it till the end of 2013”, noted the Armenian FM.
Edward Nalbandian said that his meeting with Azerbaijani Foreign Minister Elmar Mammadyarov in Vienna on July 12 focused on discussion of the options of advancing the negotiations process and schedule of meetings for upcoming months.