Սերժ Թանգյանը Էրդողանին «հիմար» է անվանել - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Ամերիկահայ ռոք երաժիշտ, System of a Down խմբի մեներգիչ Սերժ Թանգյանն անդրադարձել է Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանի հայտարարությանը, թե «մի օր Ղարաբաղն անպայման կվերադառնա իր իրական տիրոջ մոտ»:
«Ինձ թվում է՝ Էրդողանը չի կարդում պատմություն: Լեռնային Ղարաբաղի օրինական պատմական տերերը հայերն են: Ստալինն է տվել Ղարաբաղը Ադրբեջանին»,- Ֆեյսբուքի իր էջում գրել է Սերժ Թանգյանը:
«Սերժ Թանգյանն էլ ասում է, որ Արեւելյան Թուրքիան մի օր կվերադարձվի իր օրինական տերերին: Այդ տղան (Էրդողանը- խմբ.) այնքան հիմար է, որ նա, ով կանգնում է նրա կողքին, կամ աջակցում է նրան, եւս հիմարի տեսք է ստանում»,- ասել է Սերժ Թանգյանը:

Yerevan /Mediamax/. U.S.-Armenian rock musician, System of a Down frontman Serj Tankian commented on Turkish President Recep Tayyip Erdogan’s statement that "Karabakh will one day return to his real owner”.
“I guess Erdogan doesn't read history. Nagorno Karabakh's rightful historical owners are Armenians. Stalin gave it to Azerbaijan”, Serj Tankian posted on Facebook.
“And Serj Tankian says Eastern Turkey will one day return to its rightful owners as well. This guy’s (Erdogan-Mediamax) such a douche that anyone standing next to him or supporting him looks like a douche”, said Serj Tankian.