Սերժ Թանգյանը Էրդողանին «հիմար» է անվանել - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Ամերիկահայ ռոք երաժիշտ, System of a Down խմբի մեներգիչ Սերժ Թանգյանն անդրադարձել է Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանի հայտարարությանը, թե «մի օր Ղարաբաղն անպայման կվերադառնա իր իրական տիրոջ մոտ»:
«Ինձ թվում է՝ Էրդողանը չի կարդում պատմություն: Լեռնային Ղարաբաղի օրինական պատմական տերերը հայերն են: Ստալինն է տվել Ղարաբաղը Ադրբեջանին»,- Ֆեյսբուքի իր էջում գրել է Սերժ Թանգյանը:
«Սերժ Թանգյանն էլ ասում է, որ Արեւելյան Թուրքիան մի օր կվերադարձվի իր օրինական տերերին: Այդ տղան (Էրդողանը- խմբ.) այնքան հիմար է, որ նա, ով կանգնում է նրա կողքին, կամ աջակցում է նրան, եւս հիմարի տեսք է ստանում»,- ասել է Սերժ Թանգյանը:

Серж Танкян назвал Эрдогана «глупцом» - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Американский рок-музыкант армянского происхождения, фронтмен группы System of a Down Серж Танкян прокомментировал заявление президента Турции Реджепа Таип Эрдогана о том, что «однажды Карабах вернется к своему истинному хозяину».
«Мне кажется, Эрдоган не читает историю. Законными историческими хозяевами Нагорного Карабаха являются армяне. Карабах Азербайджану отдал Сталин»,- написал Серж Танкян на своей странице в Фейсбуке.
«А Серж Танкян говорит, что Восточная Турция однажды будет возвращена своим истинным хозяевам. Этот парень (Эрдоган-ред.) такой глупец, что любой, кто становится рядом с ним или поддерживает его, также выглядит глупцом», - сказал Серж Танкян.