Իրավապահները Արմեն Մուրադյանին թույլ չեն տվել մտնել ՊՊԾ տարածք
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ առողջապահության նախարար Արմեն Մուրադյանին իրավապահները թույլ չեն տվել մտնել ՊՊԾ գնդի տարածք:
Այս մասին Մեդիամաքսին հայտնել են ՀՀ առողջապահության նախարարությունից:
«Մտահոգվելով գնդի տարածքում գտնվող վիրավորների պատշաճ պայմաններում համապատասխան բուժօգնության կազմակերպման, ինչպես նաեւ շտապ օգնության աշխատակիցների ազատ արձակման խնդրով՝ նախարարը եղել է տարածքում, սակայն իրավապահները նպատակահարմար չեն գտել նախարարի մուտքը ՊՊԾ գունդ»,-հայտնում են նախարարությունից:
Հիշեցնենք, որ «Սասնա ծռեր»-ն ավելի վաղ հայտարարել էին, որ «բժիշկներին բաց կթողնենք այն դեպքում, երբ նախարարն անձամբ կներկայանա եւ այդ տարածքում կկազմակերպի վիրահատություններ»:

Правоохранители не пропустили министра на территорию полка ППС
Ереван/Медиамакс/. Правоохранители не допустили министра здравоохранения Армении Армена Мурадян на территорию полка Патрульно-постовой службы (ППС).
Об этом Медиамакс сообщили в Министерстве здравоохранения Армении.
«Обеспокоенный организацией соответствующего лечения в надлежащих условиях для людей, которые находятся на территории полка, а также освобождением сотрудников «Скорой помощи», министр посетил участок, но правоохранители посчитали нецелесообразным пропустить его на территорию полка ППС», - сообщили в министерстве.
Напомним, что ранее «Сасна црер» заявили, что освободят врачей, если министр здравоохранения лично появится на территории полка и на месте организует проведение операций.