Հալեպում նշել են Հայաստանի անկախության 25-ամյակը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հալեպում տեղի է ունեցել Հայաստանի անկախության 25-ամյակին նվիրված պաշտոնական ընդունելություն:
Միջոցառմանը ներկա էին Հալեպի նահանգապետը, քաղաքապետը, առեւտրի եւ արդյունաբերական պալատների նախագահները, Սիրիայի խորհրդարանի պատգամավորներ, հայ համայնքի հոգեւոր առաջնորդներ, ազգային իշխանությունների ներկայացուցիչներ, գործարարներ, հալեպահայեր, հաղորդում են ԱԳՆ-ից:
Հալեպում ՀՀ գլխավոր հյուպատոս Տիգրան Գեւորգյանը ընդգծել է հալեպահայության կարեւոր ներդրումը Հայաստանի պետականակերտման գործում: Նա շեշտել է, որ այսօր, երբ սիրիական ճգնաժամի հետեւանքով հայկական համայնքը բազմաթիվ մարտահրավերների է բախվում, Հայաստանն արել եւ անում է հնարավորը` նրանց աջակցելու եւ սատարելու համար:
Միջոցառման ժամանակ գլխավոր հյուպատոսը հալեպահայ համայնքի մի շարք ներկայացուցիչների հանձնեց ՀՀ Նախագահի կողմից շնորհված պետական պարգեւներ:

The 25th anniversary of Armenia’s independence is marked in Aleppo - Mediamax.am
Yerevan/Mediamax/. The official reception dedicated to the 25th anniversary of Independence of Armenia took place in Aleppo.
According to Armenia’s Ministry of Foreign Affairs, Governor of Aleppo, the Mayor, Presidents of Chambers of Commerce and Industry, Syrian MPs, spiritual leaders of Armenian community, representatives of national government, businessmen, as well as Aleppo’s Armenians attended the event.
Armenia’s Consul General in Aleppo Tigran Gevorgyan highlighted the great contribution that Aleppo’s Armenians had in creation of Armenian state. He emphasized that today, when Armenian community has to face a lot of challenges due to the Syrian crisis, Armenia did and still does everything possible to support and back them.
During the event, the Consul General gifted a number of Armenian community representatives in Aleppo with state awards from President of Armenia.