Հայտնի է «Ավրորա» կարճամետրաժ ֆիլմերի մրցույթի ժյուրիի կազմը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: «Ավրորա» մարդասիրական նախաձեռնությունը հրապարակել է «Ավրորա» կարճամետրաժ ֆիլմերի մրցույթի ժյուրիի կազմը:
Մրցույթը մեկնարկել է 2016թ. դեկտեմբերի 20-ին: Մասնագետների խումբը կընտրի լավագույն կարճամետրաժ ֆիլմերը, որոնք արտահայտում են մարդասիրության, խիզախության եւ անձնվիրության գաղափարները:
Ֆիլմերի մրցույթի ժյուրին գլխավորում է ռեժիսոր Էդգար Բաղդասարյանը:
«Բոլորն ունեն մի պատրանք, որ իրենց ապրած ժամանակաշրջանը յուրահատուկ է: Մենք եւս բացառություն չենք, իսկ մեզանից հետո մենք կարող ենք թողնել միայն մշակույթ, ուրիշ ոչինչ: Մշակույթի հիմքը մարդասիրությունն է եւ սերն իր ողջ էությամբ: Հենց սա է պատճառը, որ մենք այս կարեւոր մրցույթի մի մասն ենք», - ասել է Էդգար Բաղդասարյանը:
Ժյուրիի անդամներն են ռեժիսորներ Դիանա Կարդումյանը, Արեն Մալաքյանը, կոմպոզիտոր եւ «Ավրորա» մրցանակի գեղարվեստական խորհրդի անդամ Մարինե Ալեսը եւ «Ավրորա» մարդասիրական նախաձեռնության ղեկավար Արման Ջիլավյանը:
Հաղթող ֆիլմի հեղինակին «Ավրորա» մարդասիրական նախաձեռնությունը կշնորհի $ 4000 պարգեւ, երկրորդ եւ երրորդ տեղը զբաղեցրած ֆիլմերի հեղինակներին` $ 2000 եւ $ 1500 պարգեւ:

Определен состав жюри конкурса короткометражных фильмов «Аврора» - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Гуманитарная инициатива «Аврора» объявила имена членов жюри конкурса короткометражных фильмов «Аврора».
Конкурс стартовал 20 декабря 2016 года. Команде экспертов предстоит выбрать лучшие ролики, посвященные идеям гуманизма, мужества и самоотверженности.
Возглавил жюри режиссер Эдгар Багдасарян.
«Каждое поколение живет иллюзией, что его время особенное. Мы тоже не исключение. И передать мы можем после себя исключительно культуру, и больше ничего. Базис культуры – гуманизм и любовь в самом всеобъемлющем смысле. Собственно, это и есть причина, почему мы занимаемся этим фестивалем», – сказал Эдгар Багдасарян.
Также в состав жюри войдут режиссеры Диана Кардумян и Арен Малакян, композитор и член креативного совета премии «Аврора» Маринэ Алэс и генеральный директор гуманитарной инициативы «Аврора» Арман Джилавян.
Гуманитарная инициатива «Аврора» вручит режиссеру лучшего фильма $ 4000 . Обладатели второго и третьего места получат $ 2000 и $ 1500 соответственно.