Հայտնի է «Ավրորա» կարճամետրաժ ֆիլմերի մրցույթի ժյուրիի կազմը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: «Ավրորա» մարդասիրական նախաձեռնությունը հրապարակել է «Ավրորա» կարճամետրաժ ֆիլմերի մրցույթի ժյուրիի կազմը:
Մրցույթը մեկնարկել է 2016թ. դեկտեմբերի 20-ին: Մասնագետների խումբը կընտրի լավագույն կարճամետրաժ ֆիլմերը, որոնք արտահայտում են մարդասիրության, խիզախության եւ անձնվիրության գաղափարները:
Ֆիլմերի մրցույթի ժյուրին գլխավորում է ռեժիսոր Էդգար Բաղդասարյանը:
«Բոլորն ունեն մի պատրանք, որ իրենց ապրած ժամանակաշրջանը յուրահատուկ է: Մենք եւս բացառություն չենք, իսկ մեզանից հետո մենք կարող ենք թողնել միայն մշակույթ, ուրիշ ոչինչ: Մշակույթի հիմքը մարդասիրությունն է եւ սերն իր ողջ էությամբ: Հենց սա է պատճառը, որ մենք այս կարեւոր մրցույթի մի մասն ենք», - ասել է Էդգար Բաղդասարյանը:
Ժյուրիի անդամներն են ռեժիսորներ Դիանա Կարդումյանը, Արեն Մալաքյանը, կոմպոզիտոր եւ «Ավրորա» մրցանակի գեղարվեստական խորհրդի անդամ Մարինե Ալեսը եւ «Ավրորա» մարդասիրական նախաձեռնության ղեկավար Արման Ջիլավյանը:
Հաղթող ֆիլմի հեղինակին «Ավրորա» մարդասիրական նախաձեռնությունը կշնորհի $ 4000 պարգեւ, երկրորդ եւ երրորդ տեղը զբաղեցրած ֆիլմերի հեղինակներին` $ 2000 եւ $ 1500 պարգեւ:

Members of Aurora Short Film Competition Jury are known - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. Aurora Humanitarian Initiative has revealed the jury of the Aurora Short Film Competition.
The competition was launched on December 20, 2016. The panel of professionals will select the best short films featuring humanism, courage and selflessness.
The jury members are chaired by director Edgar Baghdasaryan.
“Every generation has an illusion that they live in a special time. We are not an exception. And we can merely convey culture to the next generations after us and nothing else. The base of culture is humanism and love in its comprehensive sense. This is why we are part of this very special competition,” said Edgar Baghdasaryan.
The members of the jury are directors Diana Kardumyan and Aren Malakyan, composer and member of the Aurora Prize Creative Council Marine Ales, and Aurora Humanitarian Initiative CEO Arman Jilavian.
Aurora Humanitarian Initiative will award USD 4000 to the director of the best film. Second and third places will receive USD 2000 and USD 1500 award respectively.