Հայաստանը հումանիտար օգնություն է առաքել Սիրիա - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Այսօր Հայաստանի անունից Սիրիա է առաքվել սիրիական հակամարտությունից տուժած բնակիչների համար նախատեսված մարդասիրական օգնության հերթական խմբաքանակը:
ՀՀ ՊՆ-ում նշել են, որ առաքումը կազմակերպվել է ՀՀ եւ ՌԴ պաշտպանության նախարարությունների միջեւ ձեռք բերված պայմանավորվածության համաձայն եւ ՀՀ նախագահի հանձնարարությամբ:
18 տոննա մարդասիրական օգնությունը (հիմնականում` սննդամթերք) Սիրիա է առաքվել ՌԴ ռազմաօդային ուժերի Իլ-76 ինքնաթիռով:
«Էրեբունի» օդանավակայանում այն ճանապարհել են ՀՀ պաշտպանության նախարար Վիգեն Սարգսյանը եւ ՀՀ-ում ՌԴ արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Իվան Վոլինկինը:
Մարդասիրական օգնությունն ուղեկցելու եւ տեղում բաշխման գործընթացը կազմակերպելու նպատակով Սիրիա են մեկնել ՀՀ պաշտպանության, արտակարգ իրավիճակների եւ սփյուռքի նախարարությունների ներկայացուցիչները:

Yerevan /Mediamax/. Another shipment of humanitarian aid from Armenia, intended for the people in Syria who suffered from the conflict, arrived in the country.
Armenian Defense Ministry informed that the transportation was organized in accordance with the agreement reached by Defense Ministries of Armenia and Russia, and by the order of the President of Armenia.
IL-76 helicopter of the Russian Air Force delivered 18 tons of humanitarian aid (mostly food) to Syria.
Armenian Defense Minister Vigen Sargsyan and Russian Ambassador Ivan Volynkin saw off the shipment at Erebuni Airport.
Representatives of Armenian Ministries of Defense, of Emergency Situations and of Diaspora accompanied the humanitarian aid shipment in order to carry out its distribution in Syria.