ՀՀ նախագահը շնորհավորել է իրանցիների Նովրուզը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Իրանի նախագահ Հասան Ռոհանիին եւ Իսլամական հեղափոխության գերագույն առաջնորդ Սեյյեդ Ալի Խամենեիին՝ Նովրուզի առթիվ:
ՀՀ նախագահը մաղթել է, որ նոր տարին Իրանի համար լինի հետագա զարգացման ու ձեռքբերումների տարի։
Սերժ Սարգսյանը նշել է, որ անցնող քառորդ դարի ընթացքում հայ-իրանական բարեկամական հարաբերությունները շարունակ վերընթաց զարգացում են ապրել ամենատարբեր ոլորտներում՝ բարձր մակարդակի քաղաքական երկխոսությունից մինչեւ առեւտրատնտեսական սերտ համագործակցություն, մարդկանց միջեւ կապերից մինչեւ գիտակրթական ու մշակութային փոխգործակցություն:
ՀՀ նախագահը համոզվածություն է հայտնել, որ այդ հենքի վրա հայ-իրանական միջպետական ամուր կապերը հետագայում եւս կընդլայնվեն՝ ի նպաստ երկու ժողովուրդների խաղաղ եւ բարեկեցիկ ապագայի:

Armenian President congratulates Iranian Nowruz
Yerevan/Mediamax/. President of Armenia Serzh Sargsyan sent a congratulatory message to President of Iran Hassan Rouhani and Supreme Leader of Islamic Revolution Sayyid Ali Hosseini Khamenei on Nowruz.
Armenian President wished Iran a new year of further development and achievements.
Serzh Sargsyan noted that Armenian-Iranian friendly relations have consistently progressed in a number of sectors during the last quarter century: from high-level political dialogue to close trade and economic collaboration, from contacts between the two nations to scientific, education and cultural cooperation.
Armenian President expressed a conviction that based on the above mentioned, Armenian-Iranian strong inter-state relations will further expand in favor of the peaceful and prosperous future of the both countries.--