ՀՀ նախագահը շնորհավորել է իրանցիների Նովրուզը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Իրանի նախագահ Հասան Ռոհանիին եւ Իսլամական հեղափոխության գերագույն առաջնորդ Սեյյեդ Ալի Խամենեիին՝ Նովրուզի առթիվ:
ՀՀ նախագահը մաղթել է, որ նոր տարին Իրանի համար լինի հետագա զարգացման ու ձեռքբերումների տարի։
Սերժ Սարգսյանը նշել է, որ անցնող քառորդ դարի ընթացքում հայ-իրանական բարեկամական հարաբերությունները շարունակ վերընթաց զարգացում են ապրել ամենատարբեր ոլորտներում՝ բարձր մակարդակի քաղաքական երկխոսությունից մինչեւ առեւտրատնտեսական սերտ համագործակցություն, մարդկանց միջեւ կապերից մինչեւ գիտակրթական ու մշակութային փոխգործակցություն:
ՀՀ նախագահը համոզվածություն է հայտնել, որ այդ հենքի վրա հայ-իրանական միջպետական ամուր կապերը հետագայում եւս կընդլայնվեն՝ ի նպաստ երկու ժողովուրդների խաղաղ եւ բարեկեցիկ ապագայի:

Президент Армении поздравил иранцев с Новрузом - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Президент Армении Серж Саргсян направил поздравительное послание президенту Ирана Хасану Рухани и высшему лидеру Исламской революции Сейеду Али Хаменеи по случаю Новруза.
Президент Армении пожелал, чтобы новый год стал для Ирана годом развития и достижений.
Серж Саргсян отметил, что в ходе прошедших 25 лет армяно-иранские дружественные связи неуклонно развивались в самых разных направлениях - от политического диалога на высшем уровне до тесного торгово-экономического сотрудничества, от межличностных связей до научного и культурного взаимодействия.
Президент Армении выразил уверенность, что на этом фундаменте крепкие армяно-иранские связи еще более расширятся в будущем, на благо мирному и благополучному будущему двух народов.