Երեւանում բացվել է Ռազմավարական համաժողովը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Այսօր Երեւանում բացվել է Ռազմավարական համաժողովը, որին մասնակցել են ՀՀ կառավարության ռազմավարական նախաձեռնությունների կենտրոնի եւ ՌԴ ռազմավարական նախաձեռնությունների գործակալության, ՌԴ բիզնես նախաձեռնությունների աջակցության Առաջնորդների ակումբի ղեկավարներն ու ներկայացուցիչները:
ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանը, մասնակցելով համաժողովի բացմանը, ընդգծել է, որ Ռուսաստանը համարվում է Հայաստանի կարեւորագույն գործընկերը, ամենախոշոր ներդրողը:
«Մեր ռուս գործընկերների հետ հանդիպումներում մշտապես քննարկել եւ նշել ենք, որ չնայած այսօր մեր երկրների համագործակցության մակարդակը բավականին բարձր է, ունենք մեծ ներուժ՝ հետագա առաջընթացի համար: Ես, իհարկե, շահագրգռված եմ, որ այսօր մեր ռուս գործընկերները գտնեն նոր առիթներ, ծրագրեր՝ ներդրումներ կատարելու համար»,- նշել է ՀՀ կառավարության ղեկավարը:
ՌԴ Ռազմավարական նախաձեռնությունների գործակալության գլխավոր տնօրեն Սվետլանա Չուպշեւան էլ նշել  է, որ պայամանավորվածություն են ձեռք բերել համագործակցել մի շարք ուղղություններով, այդ թվում՝ կրթության, ներդրումային միջավայրի բարելավման, բիզնեսի համար վարչական սահմանափակումների վերացման եւ այլն:

В Ереване открылся Стратегический форум - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Сегодня в Ереване открылся Стратегический форум, в котором участвуют руководители и представители Центра стратегических инициатив правительства Армении, Агентства стратегических инициатив РФ и Клуба лидеров по продвижению инициатив бизнеса РФ.
Премьер-министр Армении Карен Карапетян на открытии форума подчеркнул, что Россия является важнейшим партнером и крупнейшим инвестором Армении.
«На встречах с нашими российскими партнерами мы всегда обсуждаем и отмечаем, что несмотря на достаточно высокий уровень сотрудничества между нашими странами, у нас есть большой потенциал для дальнейшего развития. Конечно, я заинтересован в том, чтобы наши российские партнеры находили новые поводы и программы для инвестиций», - отметил глава армянского правительства.
Гендиректор Агентства стратегических инициатив РФ Светлана Чупшева отметила, что достигнуто соглашение вокруг сотрудничества по ряду направлений, в том числе в сфере образования, улучшения инвестиционной среды, устранения административных препятствий для бизнеса и т.д.