Երեւանում բացվել է Ռազմավարական համաժողովը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Այսօր Երեւանում բացվել է Ռազմավարական համաժողովը, որին մասնակցել են ՀՀ կառավարության ռազմավարական նախաձեռնությունների կենտրոնի եւ ՌԴ ռազմավարական նախաձեռնությունների գործակալության, ՌԴ բիզնես նախաձեռնությունների աջակցության Առաջնորդների ակումբի ղեկավարներն ու ներկայացուցիչները:
ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանը, մասնակցելով համաժողովի բացմանը, ընդգծել է, որ Ռուսաստանը համարվում է Հայաստանի կարեւորագույն գործընկերը, ամենախոշոր ներդրողը:
«Մեր ռուս գործընկերների հետ հանդիպումներում մշտապես քննարկել եւ նշել ենք, որ չնայած այսօր մեր երկրների համագործակցության մակարդակը բավականին բարձր է, ունենք մեծ ներուժ՝ հետագա առաջընթացի համար: Ես, իհարկե, շահագրգռված եմ, որ այսօր մեր ռուս գործընկերները գտնեն նոր առիթներ, ծրագրեր՝ ներդրումներ կատարելու համար»,- նշել է ՀՀ կառավարության ղեկավարը:
ՌԴ Ռազմավարական նախաձեռնությունների գործակալության գլխավոր տնօրեն Սվետլանա Չուպշեւան էլ նշել  է, որ պայամանավորվածություն են ձեռք բերել համագործակցել մի շարք ուղղություններով, այդ թվում՝ կրթության, ներդրումային միջավայրի բարելավման, բիզնեսի համար վարչական սահմանափակումների վերացման եւ այլն:

Strategic conference kicks off in Yerevan
Yerevan/Mediamax/. Today Yerevan hosts the Strategic conference attended by heads and representatives of the Armenian Government’s Center of Strategic Developments, Russian Agency for Strategic Initiatives, and Russian National Bussiness Initiative.
Prime Minister of Armenia Karen Karapetyan noted at the opening ceremony that Russia is considered the most important partner and the largest investor of Armenia.
“During the meetings with our Russian partners, we discussed and stated frequently that although cooperation between our countries is on a rather high level now, there is still great potential for further development. Of course, I would like our Russian partners to find new reasons and projects for investment,” said the head of Armenian Government.
Svetlana Chupsheva, Director General of Russian Agency for Strategic Initiatives, noted that the parties agreed to cooperate in a number of directions, including education, improvement of investment environment, elimination of administrative restrictions to business, etc.