Վարչապետը նորից դրական հիշատակումների առաջատարն է - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Մեդիամաքս մեդիա ընկերության մշակած ԶԼՄ-ների մոնիտորինգի, վերլուծության եւ գնահատման MaxMonitor համակարգը ներկայացնում է նախընտրական շրջանում օնլայն մեդիայում կուսակցությունների, դաշինքների եւ քաղաքական գործիչների լուսաբանման ծավալն ու որակը՝ 2017թ. մարտի 20-26-ի արդյունքներով:
Մարտի 20-ից 26-ը ընկած ժամանակահատվածում դիտարկման եւ վերլուծության են ենթարկվել հետեւյալ կայքերը`
168.am
1in.am
A1plus.am
Aravot.am
Armenpress.am
Armlur.am
Blognews.am
Hraparak.am
Lragir.am
Mediamax.am
News.am
Panorama.am
Tert.am
Դիտարկման արդյունքները վկայում են, որ ամենաշատը լուսաբանվել են.
Քաղաքական գործիչներ`
1. ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյան` 594 հրապարակում (32.5%), որից 419-ը (70%)` դրական, 165-ը` չեզոք,  10-ը` բացասական:
2. ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյան` 550 հրապարակում (30.1%), որից 271-ը (49%)` դրական, 268-ը` չեզոք, 11-ը` բացասական:
3. «Օհանյան-Րաֆֆի-Օսկանյան» դաշինքի անդամ Սեյրան Օհանյան`111 հրապարակում (6.1%), որից 42-ը (38 %)` դրական , 68-ը` չեզոք, 1-ը` բացասական:
Քաղաքական գործիչների լուսաբանման ծավալներին կարող եք ծանոթանալ ստորեւ ներկայացվող գրաֆիկի միջոցով.
Կուսակցություններ եւ դաշինքներ`
1. Հայաստանի Հանրապետական կուսակցություն` 966 հրապարակում (41.0%), որից 118-ը` դրական, 562-ը` չեզոք, 216-ը` բացասական:
2. «Օհանյան-Րաֆֆի-Օսկանյան» դաշինք` 390 հրապարակում (16.5%), որից 76-ը` դրական, 262-ը` չեզոք, 52-ը` բացասական:
3. «Ծառուկյան» դաշինք` 362 հրապարակում (15.4%), որից 88-ը` դրական, 246-ը` չեզոք, 28-ը` բացասական:
Նախընտրական շրջանում առավել ակտիվ կուսակցությունների եւ դաշինքների լուսաբանման ծավալներին կարող եք ծանոթանալ ստորեւ ներկայացվող գրաֆիկի միջոցով.

Armenian PM retains the lead of positive mentions in online media
Yerevan/Mediamax/. MaxMonitor, the media monitoring, analysis and measurement platform developed by Mediamax media company, presents the data of online media coverage of parties, alliances and political figures in the pre-elections period by the results of 20-26 March 2017 analysis.
MaxMonitor monitored and analyzed the following websites between March 20 and 26:
168.am
1in.am
A1plus.am
Aravot.am
Armenpress.am
Armlur.am
Blognews.am
Hraparak.am
Lragir.am
Mediamax.am
News.am
Panorama.am
Tert.am
The monitoring results show that the most extensively covered political figures are:
Political figures
1. Prime Minister of Armenia Karen Karapetyan – 594 publications (32.5%), 419 (70%) out of which are positive, 165 are neutral, and 10 are negative.
2. President of Armenia Serzh Sargsyan – 550 publications (30.1%), 271 (49%) out of which are positive, 268 are neutral and 11 are negative.
3. Member of Ohanyan-Raffi-Oskanyan alliance Seyran Ohanyan – 111 publications (6.1%), 42 (38 %) out of which are positive, 68 are neutral and 1 is negative.
Parties and alliances
1. Republican Party of Armenia – 966 publications (41.0%), 118 out of which are positive, 562 are neutral, and 216 are negative.
2. Ohanyan-Raffi-Oskanyan alliance – 390 publications (16.5%), 76 out of which are positive, 262 are neutral, and 52 are negative.
3. “Tsarukian” alliance – 362 publications (15.4%), 88 out of which are positive, 246 are neutral, and 28 are negative.
Mediamax media company and its MaxMonitor platform lead on Armenia’s media monitoring, analysis and measurement market. The platform’s clients are dozens of private companies and state agencies: banks, telecommunication operators, ministries and departments, international organizations and embassies.